Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Roadstar CD-352MP/FM - słuchać w glośnikach pracę silnikow CD

xwojcio 26 Lis 2011 21:38 804 3
  • #1 26 Lis 2011 21:38
    xwojcio
    Poziom 15  

Radio trafiło z usterką na brak zasilania mechanizmu CD, oczywiście tradycyjnie na main board znalazłem zimne luty i wszystko wystartowało. Dziwna jest jednak sprawa bo w głośnikach słychać pracę silnika napędu płyty i silnika suwaka lasera w głośnikach. Dźwięk ten jest jednakowej głośności (takie skwierkotanie), nie wzrasta jego natężenie wraz z volume. Podczas pocierania chassis CD o obudowę radia słuchać szuranie, tak jakby masy gdzieś nie było. Wyciągałem taśmy i wkładałem, nie ma żadnej zmiany. Jak przytrzymam wirującą płytę do zera to cichnie całkowicie to skwierczenie. Nie wiem gdzie szukać usterki. Proszę o poradę.

0 3
  • #2 27 Lis 2011 08:48
    Jerzy Majkut
    Poziom 24  

Witam! Sam już odpowiedziałeś sobie na pytanie; tylko nie wszystkie przerwy usunąłeś. Pozdrawiam.

0
  • #3 27 Lis 2011 10:18
    ja-kenaj
    Poziom 26  

Przemyj acetonem druk i sprawdź jeszcze raz miejsca lutownicze. Napewno nie wszystkie kontaktują.

0
  • #4 27 Lis 2011 18:36
    xwojcio
    Poziom 15  

OK, w pierwszej kolejności przejrzę jeszcze raz main board w torze sygnału z CD.

Nie daje już rady z tym radiem, przelutowałem całą płytę główną i taśmę łączącą płytę CD z płytą główną i dalej nic, przydźwięki pracy cd jak były tak są , jak zbliżam chassis na miejsce montażu to trochę cichnie ale jak docisnę do miejsc łączenia śrubami mechanizmu CD z obudową to świerkocze, jak świerkotało. Ale mina to radio.

Dałem mu jednak radę. Przelutowałem dosłownie całą płytę główną, ale to nic nie dało. Wymieniłem kilka elek filtrujących na niej, rozebrałem obudowę i skręciłem na nowo. Teraz jest świerkotanie,ale bardzo cichutkie wręcz nie słyszalne, co dziwne w zależności jak się układa chassis CD do obudowy radia, są pozycje w których jest idealnie cicho. Taśmę łączącą i połączenia po obu stronach przelutowałem i sprawdzałem.Zamknąłem już to radio i tym samym jego temat jest również do zamknięcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów