Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Halogeny LED POLUX przestają działać

27 Nov 2011 09:22 19002 15
 • Level 8  
  Witam,
  proszę o pomoc w temacie oświetlenia LED.
  Od tygodnia męczę się z oświetleniem, wpadłem na pmysł żeby ograniczyć koszty i kupiłem w Leroy 3 halogeny LED POLUX'a. Swietnie oświetlają łazienkę tylko...
  Od zeszłego tygodnia już 4 halogeny przestały świecić :(
  Początkowo myślałem,żę to sprawka podświetlenia wyłącznika bo ledy po wyłączeniu delikatnie świeciły, wymontowałem podświetlenie i znów to samo.
  Przy włączaniu ośwetlenia halogen przestaje świecić i delikatnie mruga.
  Na szczęście w sklepie wymieniają ledy na nowe ale ile można...:(
  Czy Ktoś miał/ma podobny problem??
  Dziękuje za pomoc!!
  Pozdrawiam
 • Level 13  
  Pewnie Chińczyki przysłali wadliwą partię :-)
 • Level 18  
  Witam, Jeśli posiada Pan halogeny na 12V to możliwe iż transformator jest za duży. Tzn transformator musi być wykorzystany w przynajmniej 50% jeśli nie to żarówki mrugają i dzieją się inne dziwne rzeczy.
 • Level 29  
  Jakie masz te halogeny 12V czy 230V ?
 • Level 13  
  Ledy, a nie halogeny. Jeżeli są to na 12V to odpowiedni dobór transformatora załatwi sprawę, jeżeli 230V to chińczyk spierniczył robotę.
 • Level 29  
  LEDy na 230V psiadają pojemnościowy dzielnik (kondensator). Dla zmniejszenia kosztów produkcji często stosują najtańsze kondensatory, które dostają przebicia.
  Miałem podobny problem, po spaleniu jednej wymieniłem kondensatory w następnych.
 • Level 8  
  GBW wrote:
  LEDy na 230V psiadają pojemnościowy dzielnik (kondensator). Dla zmniejszenia kosztów produkcji często stosują najtańsze kondensatory, które dostają przebicia.
  Miałem podobny problem, po spaleniu jednej wymieniłem kondensatory w następnych.


  Tak, ale co zrobić z tymi ledami skoro są "nierozbieralne"?
 • Level 24  
  Kupić lepsze ledy.

  PS. Albo halogen, albo LED :)
 • Level 19  
  Ja kupiłem też poluxa tylko z gwintem E27 o mocy 4.5W 90 diód i barwie światła cieplęj , świeci idealnie nic nie miga nawet ją rozebrałem i jest na zasilaczu impulsowym zrobiona i nadal działa już 6 miesięcy i często włączana i wyłączana.
 • Level 9  
  Witam. Pierwszy raz jestem tutaj jeżeli coś nie wyjdzie e pisaniu to z góry przepraszam. Do rzeczy. Zakupiłem oprawy diodowe firmy POLUX w Leroy na 230v barwa ciepła po dwóch tygodniach padły 2 z 6 kupionych, dzisiaj 3 cia. Tak jak kolega pisał zaczęły mrugać i po chwili KONIEC. Myślę , że to nie winaq instalacji tylko bubel Pozdrawiam
 • Level 8  
  A więc tak,
  wymieniłem wyłącznik (sprzedawca w sklepie powiedział że ledy nie tolerują jakiegokolwiek iskrzenia) kupiłem nowe ledy polluxa ale droższe i pakowane po jednej sztuce - jak dotąd świecą:)
 • Level 9  
  Witam.Kolejna padła i w sklepie bez problemu oddali pieniądze ale tylko za trzy bo tak są sprzedawane w zestawach więc poczekam na ostatnie dwie. Kupiłem innej firmy też w zestawach po trzy i czekam co będzie dalej. Pozdrawiam Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :D
 • Level 10  
  Witam spotkałem się już z taką samą sytuacją i w moim przypadku była to wada konstrukcyjna ledów.Myślę że jest tak i w tym przypadku niestety efekt taniej chińszczyzny i tandety dlatego raz na jakiś czas trafiają się takie buble.Jednak porównując niekiedy ceny często wybieramy taki towar i często działa przez długie lata jak ten kilka razy droższy reguły nie ma :)
 • Level 11  
  W tych LED-ach Polux GU10 palą się rezystory 101 Ohm. Podważyć nożykiem płytkę z diodami znaleźć rezystor SMD 101 dla pewności zmierzyć, wylutować i przylutować 100 Ohm. Będą świecić ale badziew chiński to fakt.

  Dodam, bo ludzie piszą na privat, że rezystorek wystarczy jak będzie miał 0,25W.