Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L

deedeedawid 27 Lis 2011 10:44 2698 12
  • #1 27 Lis 2011 10:44
    deedeedawid
    Poziom 14  

Witam,
    mam taki amplituner JVC R-E600L Stereo Cassette Receiver
    Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L

Ten amplituner posiada tylko wejście phono i wyjście REC OUT, co mogę zrobić aby zrobić w nim wejście aux?
    Pozdrawiam.

0 12
  • #2 27 Lis 2011 11:05
    Fazi87
    Poziom 24  

Spróbuj podłączyć pod pod to wejście "phono" i przełączyć na amplitunerze, powinno zadziałać.

Moderowany przez Grzegorz Markowski:

3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    GM

0
  • #3 27 Lis 2011 11:44
    deedeedawid
    Poziom 14  

Myślisz że zadziała? Bo w większości piszą że nie ma szans pod phono.
    Bo to w ogóle jest taka sprawa, że ja zalicytowałem ten amplituner (skusiłem się ceną) i nie zauważyłem braku wejścia aux ani cd (pewnie w tych czasach tego nie było).

0
  • #4 27 Lis 2011 11:45
    huluk
    Poziom 30  

Będzie kłopot, gdyż phono - o ile jest typowym wejściem gramofonowym - nie dość, że ma dużo większą czułość czyli wysokie ryzyko przesterowania (można zrobić dzielnik rezystancyjny) to dodatkowo posiada korekcję RIAA co będzie skutkowało nienaturalnym brzmieniem. Może, o ile jest to sprzęt który można "bezkarnie" przerobić - spróbować w środku przełączyć gniazdo phono aby omijało przedwzmacniacz gramofonowy?

0
  • #5 27 Lis 2011 11:52
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Można próbować zrobić dokładnie tak jak kolega wyżej, lub podłączyć źródło dźwięku, jednak o bardzo słabym sygnale. Jeżeli będzie to komputer, to skręć moc sygnału np. na 5% i sprawdź co się dzieje.

0
  • #6 27 Lis 2011 11:54
    deedeedawid
    Poziom 14  

A może ewentualnie byłaby możliwość przerobienia tego wyjście rec out, podpinając się gdzieś pomiędzy kasetę, czy to jest niewykonalne?

1
  • #7 27 Lis 2011 12:03
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Wszystko jest kolego wykonalne. Wystarczy nieco umiejętności, wiedzy i chęci ;)

Po pierwsze, poszukaj schematu tego amplitunera, i sprawdź gdzie ewentualnie była by możliwość podania sygnału.

0
  • #8 27 Lis 2011 12:07
    Fazi87
    Poziom 24  

Na elektrodzie było kilka tematów o przerabianiu samochodowych odtwarzaczy na kasety, dokładniej o dorabianiu wejsć AUX podpinając się niedaleko głowicy lub za przedwzmacniaczem, posiadanie schematu by wiele pomogło.

0
  • #9 27 Lis 2011 13:33
    Dani66
    Poziom 30  

Bez kombinacji się nie obejdzie. To jest po prostu "kombajn" magnetofon/tuner + możliwość podłączenia gramofonu i z zalożenia miał to być sprzęt, który jest "samowystarczalny" jeśli chodzi o źródło dźwięku. Radziłbym wymianę na inny sprzęt, bo przerabiając go możesz sobie wydatków dołożyć. To nie jest sprzęt do przeróbek.

0
  • #10 27 Lis 2011 13:48
    huluk
    Poziom 30  

Ewentualnie kaseta-adapter z wtyczką mały jack jeśli tor magnetofonu jest sprawny i daje dobry dźwięk.

0
  • #11 27 Lis 2011 14:05
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Luke15 napisał:
    Można próbować zrobić dokładnie tak jak kolega wyżej, lub podłączyć źródło dźwięku, jednak o bardzo słabym sygnale. Jeżeli będzie to komputer, to skręć moc sygnału np. na 5% i sprawdź co się dzieje.

Ludzie ! Kłania sie podstawowa wiedza o wzmacniaczach audio. Wejście phono jest wejściem o dużej czułości 3-5 mV i jest wejściem KOREKCYJNYM co oznacza, że zmieni dźwięk na wyjściu.

Pomimo, ze jest to stary sprzęt to obstawiam, że przedwzmacniacz ten jest zrealizowany na podwójnym wzmacniaczu operacyjnym i przerobienie na wzmacniacz liniowy o wzmocnieniu 1-5 jest łatwe ( usuniecie kilku elementów z obwodu sprzężenia zwrotnego i przerobienie na wtórnik lub wzmacniacz o wzm2-3X, ale trzeba mieć minimalne pojecie.

0
  • #12 27 Lis 2011 14:15
    huluk
    Poziom 30  

@ andrzej lukaszewicz - generalnie chyba właśnie czekamy na odpowiedź autora, czy będzie chciał ingerować w elektronikę czy szukać innego rozwiązania. Swoją drogą ja bym nie przerabiał przedwzmacniacza jeśli jest sprawny (może kiedyś się przydać gdy ktoś zapragnie posłuchać winyli) a wpiąłbym się między przedwzmacniacz gramofonowy a np. selektor wejść wyciągając na zewnątrz, z tyłu obudowy, przełącznik wejścia phono gramofon/liniowe. To chyba najwygodniejsze rozwiązanie i nie wiąże się z przeróbką oryginalnej elektroniki.
    Ale, póki co, nie wiemy czy autor potrafi zrobić sobie taką przeróbkę.

0
  • #13 27 Lis 2011 14:17
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

andrzej lukaszewicz napisał:
    obstawiam, że przedwzmacniacz ten jest zrealizowany na podwójnym wzmacniaczu operacyjnym i przerobienie na wzmacniacz liniowy o wzmocnieniu 1-5 jest łatwe

Kolega tak wszystko obstawia? Jak ja czasem tak obstawiłem to mi pół płytki w dzieciństwie z dymem leciało ;)

Najpierw schemat, analiza układu - a dopiero potem pomysły i ewentualne obstawiania ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów