Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L

27 Lis 2011 10:44 2821 12
 • Poziom 14  
  Witam,
  mam taki amplituner JVC R-E600L Stereo Cassette Receiver
  Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L Czy jest możliwość podłączenia komputera pod ten amplituner JVC R-E600L

  Ten amplituner posiada tylko wejście phono i wyjście REC OUT, co mogę zrobić aby zrobić w nim wejście aux?
  Pozdrawiam.
 • Poziom 24  
  Spróbuj podłączyć pod pod to wejście "phono" i przełączyć na amplitunerze, powinno zadziałać.
  Moderowany przez Grzegorz Markowski:


  3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
  GM

 • Poziom 14  
  Myślisz że zadziała? Bo w większości piszą że nie ma szans pod phono.
  Bo to w ogóle jest taka sprawa, że ja zalicytowałem ten amplituner (skusiłem się ceną) i nie zauważyłem braku wejścia aux ani cd (pewnie w tych czasach tego nie było).
 • Poziom 31  
  Będzie kłopot, gdyż phono - o ile jest typowym wejściem gramofonowym - nie dość, że ma dużo większą czułość czyli wysokie ryzyko przesterowania (można zrobić dzielnik rezystancyjny) to dodatkowo posiada korekcję RIAA co będzie skutkowało nienaturalnym brzmieniem. Może, o ile jest to sprzęt który można "bezkarnie" przerobić - spróbować w środku przełączyć gniazdo phono aby omijało przedwzmacniacz gramofonowy?
 • Użytkownik obserwowany
  Można próbować zrobić dokładnie tak jak kolega wyżej, lub podłączyć źródło dźwięku, jednak o bardzo słabym sygnale. Jeżeli będzie to komputer, to skręć moc sygnału np. na 5% i sprawdź co się dzieje.
 • Poziom 14  
  A może ewentualnie byłaby możliwość przerobienia tego wyjście rec out, podpinając się gdzieś pomiędzy kasetę, czy to jest niewykonalne?
 • Użytkownik obserwowany
  Wszystko jest kolego wykonalne. Wystarczy nieco umiejętności, wiedzy i chęci ;)

  Po pierwsze, poszukaj schematu tego amplitunera, i sprawdź gdzie ewentualnie była by możliwość podania sygnału.
 • Poziom 24  
  Na elektrodzie było kilka tematów o przerabianiu samochodowych odtwarzaczy na kasety, dokładniej o dorabianiu wejsć AUX podpinając się niedaleko głowicy lub za przedwzmacniaczem, posiadanie schematu by wiele pomogło.
 • Poziom 30  
  Bez kombinacji się nie obejdzie. To jest po prostu "kombajn" magnetofon/tuner + możliwość podłączenia gramofonu i z zalożenia miał to być sprzęt, który jest "samowystarczalny" jeśli chodzi o źródło dźwięku. Radziłbym wymianę na inny sprzęt, bo przerabiając go możesz sobie wydatków dołożyć. To nie jest sprzęt do przeróbek.
 • Poziom 31  
  Ewentualnie kaseta-adapter z wtyczką mały jack jeśli tor magnetofonu jest sprawny i daje dobry dźwięk.
 • Poziom 39  
  Luke15 napisał:
  Można próbować zrobić dokładnie tak jak kolega wyżej, lub podłączyć źródło dźwięku, jednak o bardzo słabym sygnale. Jeżeli będzie to komputer, to skręć moc sygnału np. na 5% i sprawdź co się dzieje.

  Ludzie ! Kłania sie podstawowa wiedza o wzmacniaczach audio. Wejście phono jest wejściem o dużej czułości 3-5 mV i jest wejściem KOREKCYJNYM co oznacza, że zmieni dźwięk na wyjściu.

  Pomimo, ze jest to stary sprzęt to obstawiam, że przedwzmacniacz ten jest zrealizowany na podwójnym wzmacniaczu operacyjnym i przerobienie na wzmacniacz liniowy o wzmocnieniu 1-5 jest łatwe ( usuniecie kilku elementów z obwodu sprzężenia zwrotnego i przerobienie na wtórnik lub wzmacniacz o wzm2-3X, ale trzeba mieć minimalne pojecie.
 • Poziom 31  
  @ andrzej lukaszewicz - generalnie chyba właśnie czekamy na odpowiedź autora, czy będzie chciał ingerować w elektronikę czy szukać innego rozwiązania. Swoją drogą ja bym nie przerabiał przedwzmacniacza jeśli jest sprawny (może kiedyś się przydać gdy ktoś zapragnie posłuchać winyli) a wpiąłbym się między przedwzmacniacz gramofonowy a np. selektor wejść wyciągając na zewnątrz, z tyłu obudowy, przełącznik wejścia phono gramofon/liniowe. To chyba najwygodniejsze rozwiązanie i nie wiąże się z przeróbką oryginalnej elektroniki.
  Ale, póki co, nie wiemy czy autor potrafi zrobić sobie taką przeróbkę.
 • Użytkownik obserwowany
  andrzej lukaszewicz napisał:
  obstawiam, że przedwzmacniacz ten jest zrealizowany na podwójnym wzmacniaczu operacyjnym i przerobienie na wzmacniacz liniowy o wzmocnieniu 1-5 jest łatwe

  Kolega tak wszystko obstawia? Jak ja czasem tak obstawiłem to mi pół płytki w dzieciństwie z dymem leciało ;)

  Najpierw schemat, analiza układu - a dopiero potem pomysły i ewentualne obstawiania ;)