Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4/Klimatyzacja/elektryczne szyby - zaburzenia działania 1999r

27 Lis 2011 12:59 3043 8
  • Poziom 10  
    Witam!

Jestem posiadaczem Audi A4 z 1999 roku (po FL). Od jakiegoś czasu mam problem z klimatyzacją - niedziałające silniczki dmuchawy, oraz elektryczną szybą od strony kierowcy oraz lampką oświetlającą wnętrze samochodu.

Mianowicie:

A mianowicie, byłem u elektryka ostatnio bo padła mi klimatyzacja - to znaczy urządzenia wykonawcze, a mianowicie silniczki dmuchawy i to pociągnęło za sobą że wystrzeliwał bezpiecznik i równocześnie nie działał podnośnik lewej szyby i zapalała się lampka wewnątrz samochodu, oświetlająca go. Było przy tym słychać wywalenie bezpiecznika... Elektryk to naprawił jednak problem pojawił się ponownie, bezpiecznik wywaliło i nawiew nie działa, podnośnik szyb również i lampka się zapaliła (w kabinie kierowcy i pasażera).

Czy ktoś spotkał się czymś podobnym, żeby było w jednym momencie zależnych od siebie podczas usterki (wyłączeniu bezpiecznika) kilka urządzeń elektrycznych (nawiew-klima, podnośnik szyb, lampka).

Macie jakiegoś elektryka godnego polecenia? (woj. kuj-pom lub pomorskie).
    Może jakieś słowa otuchy na rozwiązanie problemu albo gorzkie słowa na wydanie pieniędzy na nową elektrykę w aucie.
    Za wszelkie uwagi niezmiernie będę wdzięczny!
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Przewody w drzwiach.
    To nic dziwnego, ze "siada" kilka urządzeń jednocześnie, gdyż one właśnie są do niego podłączone, przez niego zabezpieczane.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    tomaszzielin napisał:
    Elektryk to naprawił jednak problem pojawił się ponownie,

Ludzie dlaczego wy się boicie wrócić z reklamacją?
  • Poziom 36  
    Temat złożony:
    -usuwa się skutki nie przyczynę usterki
    -"szkoda "czasu na poprawki więc zasłania się naprawami "bez gwarancji"skuteczności
    -Klient po 2-3 "poprawkach" sam dojdzie do wniosku że trzeba szukać szczęścia gdzie indziej
    -skrzętnie ukrywany przez klientów fakt posiadania szlachetnej przeróbki pojazdu z poddanego Jej Królewskiej Mości,na "europejczyka"

Reasumując ,jakość usług i opisu usterek musi zweryfikować życie
  • Poziom 10  
    Doszedłem do tego! razem z elektrykiem
    okazało się, że to nie jest wina ani klimatyzacji oraz peryferiów z nią związanych, tylko wina komputera, który wysyła sygnał, impuls (zwarcie) na układ bezpieczników i wtedy wyskakuje bezpiecznik. Za sterowanie klimatyzacją jest odpowiedzialny jeden przewód który idzie z komputera. I sytuacja wygląda następująco: gdy mam włożony bezpiecznik nowy (odpowiedzialny za klimatyzację) - po dodaniu gazu wyskakuje mi i automatycznie klima przestaje działać. W takim razie wina leżu po stronie komputera - tak stwierdził elektryk. Co takim razie, czy muszę kupić nowy komputer, sterownik silnika?
    http://moto.allegro.pl/komputer-silnika-bosch-audi-a4-1-8-20v-i1918248514.html
    ??
  • Poziom 27  
    Na której pozycji jest ten bezpiecznik ?
  • Poziom 10  
    Nie wiem, tutaj mam wykaz jak to się prezentuje, jednak który to bezpiecznik rzeczywiście to jutro napiszę
    http://audislask.pl/index.php?topic=561.0
    mam jednak pytanie czy gdy jeśli problem pochodzi (zwarcie idzie od niewłaściwie działającego komputera) od komputera, sterownika to można go wymienić no nowy inny? powyżej zamieściłem przykładowe zdjęcie nowego sterownika.
  • Poziom 27  
    Dziwne troche pytanie zadajesz jeśli byłeś u elektryka to chyba z nim rozmawiałeś na ten temat i powiedział ci jak temat można rozwiązać,to co pokazałeś na zdjęciu to jest sterownik silnika,sama wymiana nic ci nie da po samej wymianie auto będziesz miał unieruchomione,jeśli faktycznie tam jest podłoże całego problemu,podaj nr.bezpiecznika z której pozycji jest.
  • Poziom 10  
    Jest to elektryk - amator, "samouk" przekazał mi informacje mało fachowo odnośnie problemu, ja go też nie do końca zrozumiałem. Jutro nakreślę jaki to bezpiecznik. Dziękuję za zainteresowanie tematem.