Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PDA HTC TyTn II (Kaiser) Kompletny brak zasięgu po nieudanej próbie poprawy

27 Lis 2011 13:33 1535 6
 • Poziom 8  
  Witam
  Przeglądając filmiki trafiłem na instrukcje zwiększania zasięgu. http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-zwiekszyc-zasieg-komorki zainspirowany filmikiem. Zirytowany buczącymi głośnikami przez ciągle szukanie sieci telefonu. Wyciągnąłem drut z szuflady i wsadziłem do gniazda. (Nawet nie przeczytałem komentarzy pod filmem... Zasięg rzeczywiście skoczył z jednej kreski na full, jednakże po wyjęciu tego gówna okazało się, że zasięgu nie mam już wcale. I nie tylko na karcie play która miała słaby, ale i na orange gdzie miałem full. Rozebrałem Tą cześć z anteną i głośnikiem, żeby zobaczyć czy czegoś tym drutem nie przerwałem, wszystko wygląda dobrze. Przeczyściłem styki ale to nie pomogło. Jako, że w zeszłym tygodniu potłukłem ekran w drugim telefonie, a więcej już ich nie mam. Wsadziłem drut z powrotem, do gniazda tak, żeby nie wypadał, poprowadziłem w "korytku" rysika, zaginając go kilkukrotnie tak żeby się zmieścił, nie chciałem ciąć, bo mógłby stracić zasięg, a nie tak łatwo wsadzić to żeby nie wypadało. No i teraz mi coś tam łapie, ale wydaje się, że jest gorzej niż przed tymi nieszczęsnymi operacjami.

  Teraz pytania:
  Co zepsułem?
  Gdzie to naprawią? (Warszawa/NDM)
  Za ile?
  Może sam to naprawie, tylko jaką cześć kupić?

  Proszę o pomoc, moja głupota nie zna granic ;/

  PS: Nie wiem czy dobry dział, bo tak trochę jeszcze nie ogarniam tutaj wszystkiego.
 • Poziom 11  
  W moim htc zaślepka prowadziła do GPS-u . Czy aby na pewno sprawdzasz antene GSM/3G ?
 • Poziom 8  
  Jak zdejmiesz klapkę to gps jest z prawej gsm z lewej ;)
 • Poziom 11  
  A ta nakładka z anteną (plastik) na pewno styka ? U mnie to strasznie odstawało.
 • Poziom 8  
  Na pewno, problem pojawił się po zabawie z gniazdem.
 • Poziom 32  
  Na 99% uszkodziłeś konektor. Jeżeli nie posiadasz sprzętu i umiejętności to sam tego nie zrobisz. Każdy dobry serwis sobie z tym poradzi, a cena to zależy już od serwisu.
 • Poziom 8  
  Czyli w gnieździe się coś zablokowało i jest wyłączona antena główna. Na zasadzie takiej jak przy podłączeniu słuchawek? Jaki może być koszt takiej wymiany, Tak orientacyjnie?