Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie mogę uruchomić komputera

artexx 10 Dec 2004 22:03 1767 5
Wago
    artexx
    Level 14  
    Witam wszystkich.
    A było tak fajnie, dzisiaj włączam zaczyna uruchamiać się normalnie po czym po ekranie powitalnym windows 98 SE ciach, następny ekran to "Teraz możesz już bezpiecznie wyłączyć komputer".
    Uruchamia się jedynie w trybie awaryjnym, ale nie wiem co dalej. W menedżerze urządzeń nie ma żadnego błędu.
    Czy można coś z tym zrobić?
    Pomóżcie
  • Wago
    aren
    Level 28  
    sprawqdz w awaryjnym czy nie ma zadnego syfu, sprawdz tez pamiec komputera. najlepiej uzyj programu HIJACKTHIS. i wklej tu loga
  • Wago
  • Helpful post
    DiodaLed
    Level 13  
    1. W czasie uruchamiania kompa wciśnij F8
    2. Nastepnie wciśnij Shift+F5 (wejście do wiersza poleceń)
    3. wpisz: SCANREG /RESTORE (nie pamiętam czy powinien być / , jeśli nie to użyj - , a jeśli to takze nie będzie to , to napisz od razu po spacji SCANREG)
    4. Przywróć jedną z poprzenich wersji rejestru, gdy jeszcze wszystko śmigało.
    5. UWAGA. zapisywane jest tylko 5 kopii rejestru. Jeśli minęło więcej niż 5 dni od awarji, i system zapisywał kolejne wadliwe kopie rejestru, to cała operacja nic nie da.
    6. Jeśli powyższe zabiegi nic nie dały, pozostaje reinstalacja systemu (niestety).
    aren
    Level 28  
    mozna jeszcze by uzyc scanreg /fix jezeli restore nie bedzie pomagalo.
    qmc
    Level 21  
    Można jeszcze spróbować nainstalować nowego windowsa na istniejącą instalację wywołując ze ścieżki pod dos-em setupcore zamiast setup jak to się robiło w przypadku zwykłej instalacji. Polecenie setupcore słóży do naprawy istniejącej instalacji. Jeżeli to nie pomoże to format (lub usunięcie całego folderu windows) i reinstal systemu.
    artexx
    Level 14  
    dziękuję wszystkim za pomoc, komputer znowu pomyka.
    Pomogło gdy wpisałem scanreg /restore i wybrałem najstarszą kopię rejestru. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam