Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer do muzyki do 500zł.

Zgoniasty 27 Lis 2011 16:22 3462 6
  • #1 27 Lis 2011 16:22
    Zgoniasty
    Poziom 8  

Witam !

Szukam dobrze wykonanego sobwoofera, o dobrych parametrach do muzyki elektronicznej. Moim faworytem jest STX - 200. Brać pod uwagę Vk 7820, 7830 ? Myślę też nad Magnatem 201A...

Pokój 16m2, subwoofer ma być do stereo JVC EX-A1.

Oczekuje na propozycję, linki, modele, własne opinie.

P.s Sorki, że znów zawracam głowę, ale mam trochę więcej kasy i szukam na nowo.

0 6
  • #2 27 Lis 2011 19:56
    Dani66
    Poziom 30  

Nie brać pod uwagę ani STX, ani Vk.
    W takiej kwocie może Jamo SUB210, Yamaha YST-SW 015, YST-SW030 lub poszukaj używanych B&W z serii ASW.

0
  • #3 27 Lis 2011 20:25
    Zgoniasty
    Poziom 8  

Nie przepadam za membraną skierowaną do dołu. A co sądzisz o Magnat 201A ? Interesuję mnie tylko nowy. Była też taka koda z 2 x bass refleks z dołu...

Yamaha nie jest za bardzo polecana chyba ...

0
  • #4 27 Lis 2011 20:55
    AUTOGRZEBOLOG
    Poziom 15  

Ja polecam jamo, osobiście mam budżetówkę model PJ JAMO SW 7000a, budżetówkę bo seria PJ różniła się w zasadzie innym materiałem użytym do wykonania membrany i detalami użytych komponentów których tak na prawdę w odsłuchu nie rozpoznasz:) sub do kupienia juz za 350zł używane trzymają cenę bo poniżej 300 nie widziałem, u mnie sprzężone z piecykiem technicsa i frontami Dali i powiem ci że jak masz ugodowych sąsiadów to nie będą marudzić że 200watt odkorowuje im mózg:) sub dynamiczny dobrze wykonany, duży zakres regulacji także bierz jamo

0
  • #5 27 Lis 2011 20:57
    Zgoniasty
    Poziom 8  

Na razie moimi faworytami są:
    -magnat 201A
    -Koda SW1000 v2

Co wybrać do dubstepu ?

Czytałem, że bass refleks powinien być skierowany do dołu lub z przodu, jak ma być do muzyki. Prawda ?

Upatrzyłem na allegro za 950zł JBL NORTHRIDGE E 150P E150 P, bardzo mi się podoba :D (bass refleks do dołu, membrana do przodu - prawidłowo)Co sądzicie ?. Ok mogę przeznaczyć 700-900zł, ale musi być tego wart i sprawdzić się w muzyce opartej na basie :).

0
  • #6 28 Lis 2011 07:07
    sobiech_polska
    Poziom 23  

Czy JBL w muzyce się sprawdzi? Zwłaszcza z takimi małymi kolumnami? Hmmm... no nie wiem... Umieszczenie BR nie ma większego znaczenia. W małych pomieszczeniach najlepiej, aby był z przodu lub skierowany do dołu (można go wtedy przysunąć bliżej ściany). Do muzyki otwór BR nie jest nawet wymagany, nawet subwoofery zamknięte lepiej się w niej sprawują, ale żeby kupić dobry taki sprzęt to trzeba wydać kupę kasy albo zapłacić komuś, kto samemu potrafi zrobić coś takiego.
    Jamo? Yamaha? B&W do muzyki? Radziłbym przesłuchać przed kupnem, żeby nie było rozczarowania.

0
  • #7 28 Lis 2011 07:32
    Zgoniasty
    Poziom 8  

Czyli mówisz wybierać najbardziej z tych 3 marek... A konkretne modele ? i żeby nie wymiękał przy Logitech Z-5500 ( nie mówie o mocy ) jakością, brzmieniem.

0