Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć włącznik wiertarki.

27 Nov 2011 18:52 38058 16
  • Level 9  
    Jak podłączyć włącznik wiertarki. Jak podłączyć włącznik wiertarki.

Proszę o pomoc w podłączeniu włącznika.
    Po podłączeniu (wydaje mi się że tak było wcześniej ) nie działa regulacja obrotów i przełączane prawo lewo.Pracuje tylko w prawo i na wysokich obrotach.
  • Level 9  
    Wiertarka to TECForm 850 wat
  • Level 26  
    Nie mam akurat takiej, ale mam podobną (POWER CLASS 500 W) a wyłącznik wygląda na identyczny: FA2-4/1BEK - czy taki sam masz wyłącznik - popatrz na drugą stronę na symbol?
    Jeżeli przewody 3 i 4 lecą z tylnej cewki a 5 i 6 z przedniej cewki , 1 z górnej szczotki, 2 z dolnej szczotki, to u mnie jest to tak połączone:
    A i C są przednimi stykami w takim widoku jak na fotografii patrząc od strony blokady wyłącznika a B i D są tylnymi stykami części wyłącznika do zmiany kierunku obrotów. Kondensator mam tej samej firmy co i Ty, lecz o pojemności 0,22 uF.
  • Level 18  
    Na włączniku wyraźnie widać schemat z którego wynika że ma on 4 zaciski, 1 i 3 to zasilanie, a 2 i 3 idą do silnika. Końce uzwojeń stojana powinny być podłączone do szczotek.
  • Level 11  
    Stary temat dla mnie stał się aktualny.
    NIe mam pewności w podłączeniu włącznika wiertarki skil 1765.
    Po wymianie na nowy (w starym przepaliły się styki przełącznika obrotów) wiertarka nie kręci, tylko buczy.
    Być może coś źle podłączyłem, lub spaliło się też któreś uzwojenie?

Poniżej zdjęcia, może ktoś będzie w stanie rozczytać sposób połączeń, proszę o pomoc.

• Level 39  
    Witam - zamieszczone fotki przedstawiają włącznik po tej samej stronie .
    Prawdopodobnie jest zamiana przewodów od szczotek do przełącznika kierunku .
    Proszę to zamienić miejscami ( mają być po przekątnej ).

Dodano po 43 [sekundy]:

• Level 11  
    Wojtku, zamieniłem podłączenia do szczotek po przekątnej, tak jak zaznaczyłeś na żółto. Niestety jest cisza.
    Obawiam się, że to coś więcej niż tylko błędne podłączenie. Coś jeszcze mogę zrobić?
    Wiertarka trochę puszcza smar z przekładni/udaru więc prawdopodobnie większa naprawa jest nieopłacalna, ale gdyby się udało ja uruchomić mogłaby służyć jeszcze do drobniejszych prac.

Pozdrawiam.
  • Level 39  
    Witam - zmierzyć rezystancję cewek stojana ( cewka zakończona jest przewodem
    pomarańczowym oraz czarnym , zmierzyć dwie cewki osobno , sprawdzić stan szczotek .)
  • Level 2  
    witam , jak wymienic wlacznik w wiertarce einhel ? chodzi mi jak przewody sie wyjmy=uje z włącznika
  • Level 39  
    Witam - proszę równolegle do wsadzonego przewodu umieścić w otworku cienki śrubokręt lub coś o podobnej
    grubości i razem starać się wyjąć . Może być szpilka tapicerska .
  • Level 39  
    Proponuję rozkręcić , rozpołowić i odczytać symbol na włączniku - można zamieścić fotkę .
  • Level 1  
    wojtek 9007 wrote:
    Witam - proszę równolegle do wsadzonego przewodu umieścić w otworku cienki śrubokręt lub coś o podobnej
    grubości i razem starać się wyjąć . Może być szpilka tapicerska .
    A podpowie mi ktoś jak zamontować przewody do nowego wlacznika ? Te żyły są bardzo cienkie i wyginaja się przy próbie montażu. Jestem totalnie początkujący jeśli chodzi o elektronikę więc proszę o podpowiedz.
  • Level 39  
    Witam - można je pocynować to końcówki zrobią się sztywniejsze , albo wprowadzać odwrotnie jak przy wyjmowaniu
    najpierw wprowadzić cienki śrubokręt i przy nim wprowadzać przewód .
    Można też do przewodów dolutować kawałki drutu , srebrzanki .