Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buczenie i białe mleczne pasy. dwa tv i dwa dekodery sat.

kasidi 27 Nov 2011 18:59 2132 1
    kasidi
    Level 9  
    Witam mam problem.

Sytuacja wygląda tak.
    Dom jednorodzinny na budynku antena cyfrowego Polsatu z konwerterem podwójnym a w domu na dole tv samsung LCD + TNK HD a na górze LCD SAMSUNG + Cyfrowy Polsat HD. Problem polega na tym iż na górze jak i na dole są widoczne białe poziome mleczne pasy oraz słychać buczenie z głośników. O ile na górze buczenie i pasy są słabsze to na dole pasy są na pól ekranu i do tego te buczenie a ekran przewija się jak slajdy. Wymieniłem konwerter na próbę na pojedynczy i tam gdzie było gorzej stało się wszystko ok. Super wizja i dźwięk. Wiec nic tylko zakupiłem nowy podwójny konwerter SHARP i po zamontowaniu problem wyeliminował się na górze tzn obraz super i dźwięk czyściutki ale na dole nadal problem występuje. Dodam ze jeden i drugi tv są połączone z dekoderami kablami euro/euro i zmiana kabla na inny nawet krótszy bo ten co jest w ścianie jest 5 metrowy nic nie dało , może trochę na krótszym kablu jest lepiej ale nadal to samo. Dzisiaj otrzymałem telefon że na górze znowu zaczęły się dziać cyrki mimo iż po wymianie konwertera było tam bardzo dobrze. Działało dobrze jeden dzień. Dlaczego. Pomoże ktoś?? dodam ze w domu nie ma anteny telewizji DVB-T tylko SAT. Dekoder TNK HD mógłby być podłączony przez hdmi ale występuje problem HDCP toteż dlatego jest po euro.

Podejrzewam ze problem będzie tkwił z prądami ale co i gdzie szukać. Jakieś zwarcia ale gdzie? Sprawdzałem wtyczki euro i wszystko niby jest oki. Zastanawiający jest fakt ze ta sytuacja jest taka sama na dole i górze. ale dlaczego przez dzień od wymiany konwertera na górze było super dobrze a dzisiaj się wszystko posypało. Proszę o rady.
    andpol 33
    Level 38  
    Uszkodzony zasilacz w którymś z tunerów?