Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 6L 02r - otwierajace sie zamki i szyby - "sterownik komfortu&qu

KowalD 28 Lis 2011 00:24 3211 2
  • #1 28 Lis 2011 00:24
    KowalD
    Poziom 17  

Witam.

Mam problem z Ibiza 2002r 1.9TDI z tego co rozumiem to jest to ta 6L. Najłatwiej chyba będzie przedstawić chronologicznie. Z takich, myślę że przydatnych informacji dodatkowych: auto nie jest garażowane (stoi "pod gołym niebem").

17.XI - 18:00 - wizyta na myjni
    18.XI - 16:00 - podróż 60km - żadnych problemów
    19.XI - 9:00 - (nie widziałem osobiście wtedy auta, informacje nie moje) szyby w Ibizie opuszczone, zamki otwarte, co jakiś czas słychać siłowniki zamków. Po zamknięciu szyb te z uporem się otwierają.
    19.XI - 13:00 - elektryk stwierdza, że to problem modułu, który nazywa "sterownikiem komfortu" - szyby są otwierane ponieważ sterownik stwierdza błąd zamków, które się jakoby się nie otwierają i żeby zapobiec zatrzaśnięciu się w aucie opuszcza szyby - podejrzenie pada na przeciek i zalanie wodą w czasie mycia 2 dni wcześniej. Później też zaczęły włączać się i wyłączać światła.
    20.XI - 12:00 - z tego co się orientuję w międzyczasie problem ustał, okazało się ze pamięć tego sterownika komfortu jest pusta - pamięć została zaprogramowana, zamki i szyby działają OK.
    21.XI do 25.XI - kilka krótkich jazd, nie ma problemów
    26.XI - podróż około 250km, nie ma problemów
    27.XI - 8:00 - poranna mżawka
    27.XI - 20:00 - po przejechaniu jakiś 3km siłowniki zamków w czasie jazdy zaczęły pracować (kilkukrotne serie co kilkadziesiąt sekund - zamki się nie zamykały, więc siłowniki chyba próbowały je otwierać). Po zgaszeniu silnika i zamknięciu drzwi szyby się opuściły, a zamki otworzyły. Były też problemy z zamknięciem zamków. Od ręki odstawiłem auto do garażu, z tym że po jakiś 30km jazdy przestałem słyszeć siłowniki (szyby zamknąłem, a w czasie jazdy się nie otworzyły), po kolejnych 30km, już w garażu zamknąłem auto bez problemów i szyby też się nie otworzyły (czekałem tylko kila minut, nie wiem co będzie rano).

Jedną z moich myśli jest znów ta woda - wilgotno dziś było i jak zaczął się nagrzewać samochód to się para na sterowniku zebrała i pojawiły się problemy. Później dosechł i problemy ustały, ale nie chciałbym nic sugerować. Co o tym wszystkim sądzicie? Miał ktoś podobne problemy?

0 2
  • #2 28 Lis 2011 19:24
    s.q
    Poziom 21  

Witaj, czy zamykanie manualne kluczykiem we wszystkich zamkach działa prawidłowo?
    Miałem podobny problem jak łopatka się złamała w zamku (łącznik klamki z zamkiem) i została w pozycji na zamknij. W Twoim przypadku może być na otwórz.

2
  • #3 29 Lis 2011 00:09
    KowalD
    Poziom 17  

zamek do kluczyka jest tylko w lewych drzwiach i on działa z kluczyka... nie wiem w sumie jak bagażnik...

0