Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 6935G - Modyfikacje

jjkiller 28 Lis 2011 02:51 4569 16
  • #1 28 Lis 2011 02:51
    jjkiller
    Poziom 10  

Witam.
    Posiadam Lapka jak w tytule i mam w związku z tym pytanko, ponieważ posiada on jedno wolne gniazdo Mini PCI chciałbym go rozbudować o wewnętrzną kartę TV.
    Niestety w lapku nie ma ani gniazda Tv, ani kabelka łączącego takie gniazdo z kartą TV.
    Na Allegro wykopałem taki zestawik:
    Karta (do modelu Aspire 6935, u mnie jest 6935G) czy nie będzie kolidowała Acer Aspire 6935G - Modyfikacje
    http://allegro.pl/02-tuner-tv-dvb-t-avermedia-a310-i1908622232.html

Antena zewnętrzna
    http://allegro.pl/02-nowa-antena-zewnetrzna-dvb-t-do-acer-aspire-i1921990809.html

Oraz największa dla mnie zagwozdka - gniazdo antenowe z kabelkiem
    http://allegro.pl/02-nowa-plytka-usb-z-wyjsciem-tv-i1912830731.html
    Niby układ USB wygląda tak samo jak w moim lapku, ale czy zmieści się z tym dodatkowym elementem TV?

Jeśli ktoś się kiedyś bawił to proszę o jakąś konstruktywną poradę zanim zaryzykuję pieniądze i okaże się że d...a z tego

1 16
  • #2 30 Lis 2011 00:54
    jjkiller
    Poziom 10  

Odnośnie tej karty to mam jeszcze jedno pytanko, czy ktoś się orientuje czy ta karta obsługuje odbieranie cyfrowych stacji naziemnych, a jeśli nie to jaka obsługuje?
    Pytam bo nie mam o tym bladego pojęcia Acer Aspire 6935G - Modyfikacje, a jak niedługo mają wyłączyć nadawanie analogowe to nie chcę zostać z "ręką w nocniku"

0
  • #3 10 Gru 2011 04:54
    jjkiller
    Poziom 10  

Ok. Skoro wszyscy są chętni do pomocy, i rwą się do odpowiedzi to odpowiem sobie sam.
    Długo grzebałem i wygrzebałem że: samo określenie DVB-T już oznacza że jest dekoder cyfrowych stacji naziemnych (to akurat znalazłem szybko), zależne za to jest czy dekoduje sygnał MPEG2 czy MPEG4 ( i ewentualnie sygnał analogowy - tzw DVB-T Hybrydowy).
    U nas wchodzi standard MPEG4 a niestety nigdzie nie mogę znaleźć specyfikacji tej karty AverMedia A310-B, w związku z czym zaryzykowałem i zanabyłem ją, po przetestowaniu jej dopiero się dowiem czy będę miał obraz i dźwięk, czy tylko sam dźwięk (w przypadku dekodowania tylko MPEG2)

0
  • #4 15 Gru 2011 20:55
    jjkiller
    Poziom 10  

Hmmm. Nieźle, sam sobie temat założyłem i sam sobie w nim piszę, no ale trudno, będzie dla potomnych :|
    Dostałem dziś zanabyty zestaw, czyli kartę TV, antenkę, płytkę USB z wmontowanym gniazdem antenowym, pilota (a sprzedający dorzucił mi jeszcze gratis dwie przejściówki, jedna z gniazdka mini ant. do kablówki, druga typu NTSC)
    Karta AverMedia A310-B jak najbardziej dekoduje MPEG 2 i MPEG4, mało tego, przy 16tu stacjach cyfrowych (w tym również HD) wystroiła mi 32 kanały (z czego wnioskuję że analogowe stacje też łapie)
    Montuje się ją w wolnym slocie MiniPCI (obok karty WiFi).
    Niestety z wymianą płytki z trzema USB obok CD jest już więcej zabawy bo trzeba rozebrać pół lapka żeby się do niej dostać, mało tego, trzeba (najlepiej igłą) wydrapać tą okrągłą zaślepkę koło USB (ale jest to leciutka robota bo zaślepka ma cieniutkie ścianki) i wymienić płytkę na tą z gniazdem antenowym. Wewnątrz jest jest kanalik na poprowadzenie kabelka antenowego to karty TV.
    Po upchnięciu wszystkiego i poskręcaniu instalujemy drivery i uruchamiamy Windows Media Center, ten zapyta się czy pobrać aplikację telewizyjną więc się zgadzamy i dalej to już zgodnie z kreatorem lecimy.
    Odbiór jest bardzo ładny a antenka, która wygląda bardzo rachitycznie, całkiem dzielnie się spisuje.
    Tematu nie zamykam bo może ktoś, kiedyś będzie chciał o coś zapytać ;)

0
  • #5 21 Gru 2011 00:27
    jjkiller
    Poziom 10  

Jedna uwaga, wkładając nową płytkę z USB i gniazdem antenowym, trzeba pod płytkę dać jakiś kartonik aby nie stykała z obudową laptopa, która możne robić zwarcie. Dzięki kartonikowi wszystko działa prawidłowo.

0
  • #6 24 Sty 2012 14:50
    MnIch
    Poziom 10  

Temat jak najbardziej potrzebny i dziękuję, gdyż nigdzie w sieci nie widziałem odpowiedzi czy ta karta Avermedia A310 dekoduje prawidłowo MPEG4!
    Jakie oprogramowanie polecasz do oglądania polskich MUXów do tej karty?

Zamierzam wsadzić tą kartę do mojego HP 110-1102ew (nie ma modemu więc miniPCI-e jest wolny. Ciekawe czy to zadziała?

0
  • #7 24 Sty 2012 19:37
    jjkiller
    Poziom 10  

Co do softu to mam tylko drivery, soft to automatycznie się pobiera poprzez Windows Media Center, ale myślę że jakieś uniwersalne softy do obsługi kart tv też sobie by z tym poradziły. W HP to możesz mieć mały problem z umiejscowieniem gniazda antenowego.
    Myślę że ewentualnie można by było to gniazdo wymontować z tej dedykowanej płytki od Acera i wkleić gdzieś, w wolną przestrzeń.
    Zanim zakupisz te graty to rozbierz lapka i zorientuj się czy będziesz miał gdzie upakować gniazdo antenowe (wym. 2cm x 1cm x 1cm), kabelek od gniazda do karty ma ok 30cm.

0
  • #8 24 Sty 2012 20:19
    MnIch
    Poziom 10  

Zdjęcie pokazuje środek Hp Mini 110-1102EW - bez modemu 3g.

Tak to u mnie wygląda, osobiście myślałem aby to gniazdo umieścić po prawej stronie przy zawiasie lcd na bocznej ściance, gdyż jest tam najwięcej miejsca.
    Ergonomicznie też to jest uzasadnione gdyż z przodu się dużo macha rękami ;)

Ew po drugiej stronie jest gniazdo kenigston którego nigdy nie używałem i nie zamierzam ale to strasznie daleko jak piszesz ze 30cm kabelek.

0
  • #9 25 Sty 2012 12:03
    jjkiller
    Poziom 10  

Jeśli myślisz o tym miejscu
    to chyba będzie najlepsze. U mnie w Acerze jest w tym samym miejscu.
    Będziesz musiał tylko wylutować to gniazdo z oryginalnej płytki i jakoś (może na klej "na gorąco") wkleić w obudowę. Jedynym minusem u Ciebie będzie brak obsługi z pilota, który jest dedykowany do Aspire i działa tylko na jego kodach Ir. Nie wiem czy w Twoim miniaku jest IrDa, jeśli tak to może ewentualnie jakiś uniwersalny pilot do laptopów by działał.

Sprzedający to adabet http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4526344

0
  • #10 25 Sty 2012 16:42
    MnIch
    Poziom 10  

Właśnie o tym miejscu myślałem. Dzięki za linka, właśnie u tego sprzedawcy widziałem te tunery, płytki usb i antenę. Irdy nie mam ale myślę że chyba systemowo się da. Tak tylko mnie korci czy nie dało by się anteny zintegrować np w ramkę / obudowę matrycy żeby nic nie sterczało?

ps tam w avatarze to fronterka?

0
  • #11 25 Sty 2012 21:32
    jjkiller
    Poziom 10  

Ja też o tym myślałem ale...
    Antenka od kompletu nie zbiera źle, ale podczas odbioru w budynku rewelacją bym tego nie nazwał. Antena zintegrowana z klapą będzie dosyć małych rozmiarów (u Ciebie jest o połowę mniejsza niż u mnie) i dodatkowo będzie zakłócana przez matrycę, obudowę, ant. WiFi...
    Mając gniazdo zewnętrzne można podpiąć antenę zaokienną (DVB-T) i zbierać czyściutki sygnał, lub inne zewnętrzne anteny wraz ze wzmacniaczami antenowymi.

0
  • #12 27 Mar 2012 20:05
    owies
    Poziom 12  

Właśnie takiego tematu szukałem :)

Czyli nie dość że ten avermedia obsługuje mpeg4 to jeszcze można liczyć na kanały w HD ?
    Jak rozumiem będzie przez to dużo lepszym wyborem niż najtańszy klucz na usb.

Chciałbym tą kartę włożyć do Samsunga NC-10 kosztem modemu 3G, którego pomimo posiadania aero2 używam już sporadycznie. Tutaj zastanawiam się też czy moc obliczeniowa (a raczej jej brak) pierwszego atoma wystarczy do obsługi TV...
    Po za tym mam też całkiem dobry modem 3G na usb

jjkiller mówisz ze w domu nie ma co liczyć na dobry sygnał ? Mam do wyboru nadajnik oddalony o 20km lub drugi 30km ode mnie, jednak z DVB jeszcze nie miałem styczności.

MnIch jak jest z softem do obsługi ? Drivery myślę, że znajdę na stronach acera, ale czym to ugryźć ? Na NC-10 mam XP home.

W razie czego z wyprowadzeniem złączki antenowej sobie poradzę.

Jako alternatywa tej karty widzę albo tani klucz usb których jest od groma albo trzykrotnie droższy produkt gigabyte U8300 również na usb. Na pilocie nie zależy mi tak bardzo jak na utrzymaniu mobilności. Nie chciałbym przejechać się też na tych najtańszych produktach.

0
  • #13 06 Gru 2012 21:45
    yang32
    Poziom 36  

Witam.
    Mam u siebie w serwisie Acera Aspire 6935g i klient zainteresował się tym żeby w nim zainstalować tuner DVB - T. Kupiłem kartę ma mini PCIE, niestety bez niczego. Skąd wziąć taki kabelek żeby wpiąć w tą kartę ( gniazdo jak w karcie wifi) a z drugiej strony gniazdo na zwykła antenę ?

0
  • #14 06 Gru 2012 21:54
    jjkiller
    Poziom 10  

yang32 napisał:
    Witam.
    Mam u siebie w serwisie Acera Aspire 6935g i klient zainteresował się tym żeby w nim zainstalować tuner DVB - T. Kupiłem kartę ma mini PCIE, niestety bez niczego. Skąd wziąć taki kabelek żeby wpiąć w tą kartę ( gniazdo jak w karcie wifi) a z drugiej strony gniazdo na zwykła antenę ?

Ano kolego masz tu http://allegro.pl/02-nowa-plytka-usb-z-wyjsciem-tv-i2850360764.html sprzedający to adabet , bardzo kontaktowa firma, można u nich zanabyć cały komplet, czyli antenkę mobilówkę, pilota, przejściówki żeby podpiąć np antenę zaokienną (siatkę)

0
  • #15 07 Gru 2012 11:20
    yang32
    Poziom 36  

Dzięki wielkie. Pytałem bo po prostu nie wiedzialem jak to się nazywa. Ja kupuje u nich przynajmniej 2 razy w tygodniu ;)
    Współpracuję z nimi i tez ich polecam :)
    Pokaż link do tej przejściówki do anteny - bo nie mogę znaleźć.

0
  • #17 07 Gru 2012 20:56
    yang32
    Poziom 36  

kupiłem przejściówki - nie widziałem ich. Resztę już kupiłem, łącznie z pilotem.
    Dzięki jeszcze raz wielkie. :)

0
  Szukaj w 5mln produktów