Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie akumulatora z dwóch zródeł jednoczesnie

28 Lis 2011 10:01 2040 4
  • Poziom 8  
    Czy można jednocześnie ładować akumulator z alternatora i prostownika?
    Mam taki problem na łódce,akumulatory(24V)podczas pracy silnika ładują się z alternatorów ,ale gdy załączam generator 230V ,automatycznie mam ładowanie akumulatorów z prostownika.Na razie nic się nie dzieje ale większość moich kolegów twierdzi że tak nie powinno być!
    Co koledzy z forum na to?czekam na opinie pozdrawiam skiera
  • Poziom 9  
    Tak nie może byc albo spalisz prostownik albo alternator...
  • Specjalista elektryk
    A co to jest za prostownik ? Jeżeli najzwyklejszy to nic się nie może dziać. A jeżeli jakieś cudactwo mikroprocesorowe czy coś tam to prostownik może głupieć. Moim zdaniem może tak być.
  • Poziom 16  
    Witam.
    Akumulatory będą ładowane ze źródła o wyższym napięciu. Prąd do źródła o niższym napięciu nie wpłynie, zaporowo działa układ prostowniczy w alternatorze lub układ prostowniczy w zasilaczu do ładowania akumulatorów.
  • Poziom 8  
    Prostownik jest produktem firmy morskiej "Vetus"ful elektronika.Ładuje jednocześnie trzy baterie o pojemności 190Ah napięcie jednej baterii 24V,bezobsługowe w wykonaniu morskim,baterie są zabezpieczone zaporowo układem diodowym.Moje obawy wynikają z tego że alternatory (są dwa)jeden na jednym silniku i ładuje tylko tę baterię rozruchową,natomiast drugi jest obciążony na 100%,ponieważ ładuje baterię rozruchową i ogólnego użytku(zasila wszystkie urządzenia jakie są na łódce),a pobór jest większy niż może dać z siebie alternator.Uprzedzając ewentualne odpowiedzi na pewno zostanie zwiększona ich wartość o 100%,wiem tak że o możliwości pracy równoległej alternatorów o tej samej wartości prądowej i napięciowej.
    Prądy obciążeniowe są rzędu od 40do 80A i właśnie czy przy tak dużych obciążeniach coś mi nie zadziała prawidłowo i czy może dojść do zwarcia?
    ZAZ-y udzielił krótkiej i wyczerpującej odpowiedzi.Dzięki
    Lecz przez lata swojej pracy zawsze było tak ,że albo prostownik albo alternator lub prądnica ładuje baterie akumulatorowe.Czasy się zmieniają i zawsze pozytywny wynik uzyskuje się po wymianie doświadczeń.Nie myli się ten co nic nie robi>