Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Termet Miniterm turbo GCO-DP-21-13 (21/21) - jaki regulator temp?

28 Lis 2011 10:36 5288 6
  • Poziom 2  
    Mam kocioł Miniterm turbo GCO-DP-21-13 (21/21), moje pytanie czy mogę podłączyć do niego bezprzewodowy regulator temperatury Euroster 2026? jeśli tak czy ktoś może dać schemat takiego podłączenia?
    I kolejne pytanie o sposób działania regulatora temperatury, tzn. -teraz bez regulatora piec działa w ten sposób, że w przypadku ustawienia 65 stopni, grzeje wodę w grzejnikach do 70 stopni i wyłącza się i w przypadku jeśli temperatura spada do 60 stopni i upłynął czas 3 min załącza ponownie, czyli wahanie jest o 5 stopni. Jeśli nastawię na piecu powiedzmy 65 stopni i będę miał podpięty regulator i będzie dawał on informację do pieca o grzaniu to rozumiem, że piec osiągnie 70 stopni i wyłączy się a potem po 3 min znów załączy się i tak w kółko dopóki regulator przestanie dawać informację o grzaniu, czy dobrze to rozumiem?
  • Poziom 24  
    Producent do tego pieca przewiduje regulator pokojowy trój-przewodowy UNIQUE T6651A1366. Można oczywiście zastosować inne np. Euroster, Euroterm itp.
    Bezpośrednio nie można stosować bezprzewodowego regulatora-chyba, że piec zostanie wyposażony w odpowiedni odbiornik do współpracy z regulatorem bezprzewodowym. Regulator utrzymuje zadaną temperaturę z histerezą zwykle 0,5 oC w górę i w dół. Czas tu nie ma żadnego znaczenia- jest uzależniony od odbioru ciepła z grzejników.
  • Poziom 2  
    Odpowiedział pan tylko na pierwsze pytanie. A pozostałej odpowiedzi ni w ząb nie rozumiem. Nadal podtrzymuje moje pytania. A regulator Euroster 2026 jeśli chodzi o pod pięcie to miałem na myśli , że cześć na której ustawiam temperaturę(tę z wyświetlaczem) mam np. w pokoju a druga część która jest podpięta do pieca i prądu komunikuje się z samym regulatorem i piecem. To da się inaczej?
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc? Czy pytam o jakieś niezwykłe rzeczy?
  • Poziom 24  
    Chodzi o to, że odbiornik (ta część regulatora umieszczona w piecu) musi być podłączony trzema przewodami-tak jak zwykły regulator pokojowy. Z mojej wiedzy wynika, że sterownik tego pieca (płyta główna) nie komunikuje się z regulatorem poprzez np. szyny danych tak jak jest w nowoczesnych piecach przystosowanych do bezprzewodowych regulatorów.
  • Poziom 25  
    Śmiało możesz go podpiąć i będzie współgrało , a kocioł będzie pracował jak dotychczas z tą różnicą że to czujnik będzie go wyłączał jak dogrzeje budynek.
  • Poziom 2  
    dzięki wielkie za pomoc