Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Attiny2313][C/AVR Studio] gLCD sed1520 - redefinition error

28 Lis 2011 11:37 1484 10
  • Poziom 11  
    Zakupiłem wyświetlacza graficzny 122x32 który zwie się FDCG12232G. O ile znalezienie dokumentacji do niego nie było trudne tak inicjalizacja i sama obsługa spędza mi sen z powiek. Próbowałem ratować się tym artykułem ale to inny sterownik więc mogłem tylko podpatrzeć pewne rzeczy. Dokumentacja znajduje się pod tym linkiem

Jak na razie podłączyłem sygnał do "Clock"-a z innego mikrokontrolera który na wejście daje częstotliwość około 2kHz więc tyle ile chce ten wyświetlacz. Sam obraz na wyświetlaczu zapełnił się na czarno (chociaż trochę miga tak jakby odświeżanie było za małe).

Procedury które próbowałem napisać:

gLCD.c
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Tak jak kolega pisze. Jak sobie wyobrażasz synchronizację wysyłania danych, gdy sygnał Clock masz z jakiegoś innego źródła?
  • Poziom 11  
    Heh... źle się wyraziłem. Wszystko zostało podpięte i próbowałem już działać z podłączonym układem. Chodziło mi tylko o to, że zamiast kwarcu użyłem sygnału z innego mikrokontrolera ;) Jeszcze się nie obudziłem najwyraźniej ;)
    W każdym bądź razie czy wyświetlacz nie powinien oczyścić się po inicjalizacji ?
  • Poziom 25  
    A to zależy od sterownika. Od tego są noty katalogowe, żeby takie rzeczy wyczytać.
  • Poziom 11  
    Znalazłem w końcu na jakim sterowniku pracuje wyświetlacz i znalazłem nawet bibliotekę do niego na stronie radzia. Wszystko, fajnie, wszystko pięknie tylko AVR Studio wywala się przy kompilacji.

Code:
    G:\Documents and Settings\Bodzio\Moje dokumenty\AVR\dzialaj\..\klocki/font.h:6:22: error: redefinition of 'font5x7'

Kod wygląda w ten sposób:

Błąd wywala niezależnie od nazwy zmiennej :/
  • Poziom 25  
    Sama tablica nic nie mówi. Błąd leży gdzie indziej: są dwie lub więcej definicji tej samej zmiennej.
  • Poziom 11  
    Więc dlaczego zmiana nazwy zmiennej też skutkuje błędem ? Przykładowo zmienię nazwę tablicy na font5x7aaa i wywala błąd o redefinicji zmiennej font5x7aaa.
  • Poziom 25  
    Może w dwóch plikach masz zaincludowany "font.h" i jest on źle zbudowany (może brakuje #ifndef itp. Ciężko stwierdzić z takim kawałkiem. Najlepiej jakbyś wrzucił spakowany projekt. Łatwiej będzie coś powiedzieć.
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    Pytanie było o to, jak Ty dołączasz to do swojego projektu. Wprawdzie ta biblioteka nie jest najlepiej napisana i pliki nagłówkowe w tej bibliotece nie są zabezpieczone przed wielokrotnym inkludowaniem, ale jeżeli nie będziesz tak właśnie robił (tzn. wielokrotnie dołączał te pliki nagłówkowe) to nie powinno to niczemu przeszkadzać.