Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebuje laser do radia z CD

marcint 11 Gru 2004 00:03 2085 5
  • #1 11 Gru 2004 00:03
    marcint
    Poziom 9  

Potrzebuje działający laser do radia: Universum model CTR-CD1070, czy ktos może posiada coś takiego albo chociaz wie gdzi emożna sie za czyms takim rozejżeć???
    prosze pisać na meila.: marcint2003(malpa)op.pl

0 5
  • #3 11 Gru 2004 00:24
    marcint
    Poziom 9  

laser jest w radiu, a po otworzeniu pokrywki do wkładania cd nic na nim nie pisze.

Dodano po 16 [minuty]:

a moze ktoś wie jaka była by mniej więcej cena za laser?? bo nie wiem czy opłaca sie naprawiać.

0
  • Pomocny post
    #4 11 Gru 2004 00:50
    delta_110
    Poziom 19  

Jak rozkręcisz obudowę i dostaniesz się do lasera to wykręcasz 4 śrubki odłączasz dwie taśmy łączące elektronikę i wyjmujesz cały komplet serwo+laser. Na serwo jest napisany model lasera ( nie odczytasz go jak otworzysz klapkę od CD. ceny laserów SONY 30-50zł dostepne praktycznie w każdym większym sklepie z podzespołami elektronicznymi.

pozdro

-1
  • #5 11 Gru 2004 00:58
    marcint
    Poziom 9  

niby wydaje sie proste, lecz dla mnie ... n własnie zawsze jak coś rozkręce to potem zostaja mi jakies części mam nadzieje że tym razem jednak tak nie będzie...:)

0
  • #6 11 Gru 2004 08:25
    daniel.sz
    Poziom 21  

Skoro masz obawy to lepiej oddaj do naprawy jeśli nie będziesz znał typu lasera to trudno ocenić jego koszt najlepiej zrób tak jak pisze kolega wyżej ewentualnie porównaj go wizualnie z obrazkami zamieszczonymi w cybor -techu apropo naprzykład u mnie w pracy bieżemy za wymiane lasera w granicach od 30 do 60 zł nie licząc kosztów materiału czyli lasera cena uzależniona jest od typu sprzętu twoja wieża nie jest zbyt markowej i chodliwej firmy dlatego trudno powiedzieć jaki tam siedzi laser nie widząc jej bądz nie mając schematu sam oceń czy naprawa się opłaca podsumując temat wymiana lasera u jakiegoś fachurki będzie cie kosztowała ok 100 zł czy się opłaca ? kwestia w jakim stanie jest sprzęt i czy niema innych widocznych śladów zużycia naprzykład terkoczący mechanizm magnetofonu ITD żeby się nie okazało że zahwile dołożysz do niej znowu wybór pozostawiam tobie być może twój laser jest sprawny i wystarczy tylko podkręcić focusa czy wogule go czyściłeś ? na jakiej podstawie stwierdziłeś że jest do wymiany? najlepiej oddaj do naprawy nie sugerój się zbyt mocno cenami podanymi przezemnie byćmoże gdzieindziej ta usługa jest tańsza

PS przepraszam za błędy jestem dysortografem

0