Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klima TCL 3.5KW brak odszraniania

wergilek 28 Lis 2011 13:18 2783 5
 • Poziom 14  
  W zeszłym roku montowałem TCL 3,5 KW .przy grzaniu zabija się skraplacz lodem
  Latem zdemontowałem jedn. zewnętrzną testowałem na chłodzeniu -było OK Napełniłem 410 na wage.Przy pracy na grzaniu teraz zabija się lodem.Co przełącza ją w tryb odszraniania.POZDRAWIAM
 • Moderator AGD i automatyka
  Nie wiem jak jest w tym konkretnym modelu, w pompach które montuję (fj, mitsubishi) jest tak że niektóre modele mają odszranianie a inne nie. I do tych które nie mają montuję przewód grzewczy 75W bezpośrednio do zasilania.
  Taki jak ten: Klima TCL 3.5KW brak odszraniania
 • Poziom 21  
  Odszranianie powinno nastapic przed kazdym uruchomieniem grzania tzn jak sterownik zarejestruje temperature np. 25 stopni i wyłaczy agregat to po spadku temperatury w pomieszczeniu zanim załaczy sie grzanie powinno sie właczyc chłodzenie i nastepuje wtedy odszranianie ale bez właczenia sie wentylatora w jednostce wewnetrznej, po kilku minutach sterownik przełacza zawor rewersyjny na grzanie i rusza wentylator parownika na pierwszym biegu.
 • Poziom 14  
  Dziękuję za podpowiedz jutro sprawdzę
  POZDRAWIAM
 • Poziom 37  
  Informacja o odszranianiu jest często pobierana z czujnika ciśnienia lub temperatury na jednostce zewn. (analogiczny jest standartowo na jednostce wewn.) - jak cisnienie/temp zejdzie poniżej progowego zakresu (w normalnej pracy nie schodzi, tylko jak ustanie "pozyskanie" ciepła - czyli właśnie oblodzenie) to nastepuje załączenie odszraniania - sytuacja opisana wyżej (zamiana obiegu i zatrzymanie wentylatorów) aż do przywrócenia stanu górnego progu odszraniania.
 • Poziom 14  
  Wymieniłem czujnik skraplacza i jest OK POZDRAWIAM