Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 40" polecaci kupić ?

xemun 28 Lis 2011 16:49 7606 37
  • #1 28 Lis 2011 16:49
    xemun
    Poziom 7  

Zastanawiam się nad wyborem telewizora oto odpowiedzi na standardowe pytania.

Poniżej standardowy zestaw pytań
    odległość od ekranu ?
    1,5-3 m
    jak słońce świeci w pokoju ?
    raczej po południu
    Jak duży jest pokój ?
    28 m2
    jaki masz obecnie telewizor?
    CRT 27 cali
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
    80% wieczorem
    wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ?
    słabe światło
    wolisz obraz ostry czy łagodny ?
    bez znaczenia
    matryca błyszcząca czy matowa?
    raczej matowa
    preferowana wielkość telewizora?
    40"
    preferowana marka ?
    brak preferowanej marki, byle by był dobry :)
    czego nie lubisz w telewizorach?
    Jak się psują
    jakie urządzenia będą podłączone ?
    DVD, konsola, PC, dekoder kablówki
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
    50/50
    siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
    również z kątów bocznych
    czy ważne jest wifi ?
    może być
    czy będziesz korzystać z widgetów ?
    może?
    czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?
    Jeżeli nie to tragedii nie będzie;)
    czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?
    raczej nie
    czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ?
    tak
    ma mieć 3D ?
    nie musi
    ma mieć slot na karty SD ?
    tak
    jakimi złączami ?
    HDMI, coś do PC, USB, euro/scart ?
    jaki masz sygnał ?
    cyfrowa
    ile programów HD ?
    2
    ma stać czy wisieć ?
    stać i ważne by się obracał na podstawce
    jaka klasa cenowa ?
    do 2500 max do 3000 jeżeli naprawdę warto

• #2 28 Lis 2011 17:58
    paweł chmielinski
    Poziom 13  

Sklepy zawalone LED-ami, a plazmy nikt nie docenia. Plazma będzie zawsze lepsza pod kątem jakości obrazu (lepsza czerń) jak i napraw. Na 10 LED-ów w ośmiu poleci matryca. Jak kupisz plazmę(najlepiej LG), to po gwarancji wszystkie moduły są dostępne w necie za rozsądne pieniądze.

• #3 28 Lis 2011 18:09
    xemun
    Poziom 7  

A jaką plazmę dokładnie ? Bo tego też sporo jest.

• #4 28 Lis 2011 19:36
    paweł chmielinski
    Poziom 13  

Polecam 42PG6000 firmy LG. Może być model wyżej,aby nie niższy.

• #5 28 Lis 2011 20:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Słyszałem różne rzeczy w doborze telewizora ale nie słyszałem jeszcze nigdy żeby kupować telewizor po to aby kupować do nie części.
    Rozumiem ze od razu zakładamy ze jest tak awaryjny że najlepiej od razu kupić na wszelki wypadek wszystkie części zapasowe i odłożyć w garażu.
    Nie zły kawał !!!

• #6 28 Lis 2011 20:24
    konio68
    Poziom 15  

Nie pisz głupot że plazma będzie zawsze lepsza.
    Wszystko zależy jaka Plazma i jakie LCD .
    Jak się dysponuje odpowiednimi środkami to kupimy LCD z porównywalną czernią.
    Do tego LCD oferuje lepszą ostrość obrazu .
    A jak mamy do dyspozycji 3k pln to plazma będzie oferowała lepszy obraz .
    A jak plazma to Panasonic a nie LG.

• #7 28 Lis 2011 20:47
    paweł chmielinski
    Poziom 13  

Panasonic? Jeżeli są takie na polskim rynku, to składane przez DAEWOO Pruszków. Przez 10 lat pracy w serwisie autoryzowanym sprzętu koreańskiego można dużo rzeczy zobaczyć. Jeżeli chodzi o tv, trzeba patrzeć pod kątem napraw po gwarancji. Minęły czasy, że tv grał 15 lat. Jeżeli padnie lcd, to dobrze jak skończy się na zasilaczu(kondensatory). Wyłoży się plyta główna, lub moduł matrycy i pozamiatane. Do plazmy LG allegro jest zawalone kompletami modułów za 200, 300zł. Naprawiam tv wszelkiej maści od 17 lat i od kiedy psują się lcd-ki, zawsze jest proble ze zdobyciem części. W tej chwili poszukuję płyty głównej do 26LC41 o symbolu EBR38046701, bo oczywiście padła jak przystało na lcd.

• #8 28 Lis 2011 22:33
    konio68
    Poziom 15  

Bez przesady to nie PRL . Nie kupuje się sprzętu tylko po to aby go w przyszłości naprawiać :).
    Co do LCD to żaden kłopot z częściami .Zasilacz padnie Ci prędzej w Plazmie niż w LCd.
    Matryca - hmm pada przeważnie T-con , uzywki po 100 pln.Na Ebayu jeszcze taniej tak samo jak płyty i inne bzdety. swego czasu kupiłem nowy T-con za 160 pln z przesyłką do LCD 32".
    A czy kupisz LG czy coś innego to i tak jest takie samo prawdopodobieństo usterki.
    Kupuje się żeby oglądać a nie naprawiać :)

Dodano po 12 [minuty]:

W tej cenie optymalnie będzie:
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-p42g30e.bhtml

• #9 28 Lis 2011 23:07
    xemun
    Poziom 7  

Czy poza LG 42PG6000 ktoś coś jeszcze poleca ?
    Bo generalnie jeśli jakieś części padną po kilku latach to pewnie TV i tak wymienię na inny .. no chyba, że to ma się stać w ciągu kilku miesięcy i długo trzeba by było czekać na naprawę gwarancyjną, to wtedy dostępność części jest jednak dość istotna.

• #10 28 Lis 2011 23:32
    kukeka
    Poziom 20  

Cytat:
    W tej chwili poszukuję płyty głównej do 26LC41 o symbolu EBR38046701, bo oczywiście padła jak przystało na lcd.

Takie głupie gadanie, jakby płyta wiedziała, że siedzi w LCD i ma się zepsuć, a jakby siedziała w plazmie, to nie :)

Cytat:
    Bo generalnie jeśli jakieś części padną po kilku latach to pewnie TV i tak wymienię na inny ..

xenum jak masz pieniądze i stać cię na wymianę telewizora co 3-5 lat, to wcale się tym wszystkim nie przejmuj.

• #11 29 Lis 2011 06:55
    xemun
    Poziom 7  

Ale to, że za kilka lat być może wymienię telewizor, wcale nie znaczy, że w tej chwili nie chcę wybrać najlepszego za kwotę jaką mogę na to przeznaczyć :)

I co jest jeszcze ważne to by miał tuner DVB-T, ale to podobno wszystkie teraz już mają praktycznie.

• #14 03 Gru 2011 11:13
    xemun
    Poziom 7  

Czyli narazie podaliście mi do wyboru między:
    Panasonic TX-P42U30E
    Samsung UE40C7000
    Panasonic TX-P42G30E

a który z tych 3 jest najlepszy i jakie są główne różnice ? Poza tym, że Samsung to lcd led, a panasoniki to plazmy ?

• #16 04 Gru 2011 11:07
    serpiotr
    Poziom 9  

ja mam samsunga 40d6500 i jestem bardzo zadowolony. POLECAM

• #18 04 Gru 2011 18:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Problem jest taki że tu nie o starą igłę chodzi której się nie produkuje ale o płynność obrazu, skalowanie. I do tych wypisanych potrzeb lepsza jest plazma.

• #19 04 Gru 2011 21:11
    xemun
    Poziom 7  

Te telewizory mają obracaną podstawkę ? Bo to jest bardzo istotne dla mnie przy zakupie.

• #20 05 Gru 2011 07:01
    zbysiunio
    Poziom 11  

Tak mają, obracaną nogę ale TV od 37 cali są mało stabilne na nodze i w praktyce wiąże się je do ściany linką, montaż do ściany według standardu vesa. Na internecie można znaleźć filmy jak drogie TV lądują na ziemi z podstawki lekko trącone przez dzieci lub nie uwagę podczas imprez itp. Tak plazma jest najlepsza.

• #21 05 Gru 2011 08:03
    xemun
    Poziom 7  

To może jakiś mniejszy dobry model w takim razie plazmy ?
    U mnie telewizor na pewno będzie obracany i raczej nie będę miał możliwości przyczepienia w jakikolwiek sposób do ściany.
    Może 37 lub nawet mniejszy w takim razie ?

• #22 05 Gru 2011 11:14
    zbysiunio
    Poziom 11  

Samsung UE40C7000 ma dobrą nogę patrzyłem dziś w media
    albo ten SAMSUNG UE37D6100 lekki i stabilny
    jakość podobna do plazmy, plazmy już wycofują z produkcji są prądożerne i wielkie, grzeją się nieźle.

• #23 05 Gru 2011 11:36
    paweł chmielinski
    Poziom 13  

Pobór prądu przez plazmę przy bardzo jasnych scenach wynosi około 250W. Oglądając 4 godziny dziennie daje nam 1kWh=0.5zł Przez miesiąc zużyje nam maksymalnie 31kWh=15.5zł Za plazmę 42 cale zapłacimy poniżej 1800zł, za LED-a około 3000zł. Różnica 1200zł, czyli przy kupieniu plazmy zostaje na prąd na 6 lat :idea:

• #24 05 Gru 2011 11:44
    sebastianstepi
    Poziom 9  

Kupiłem niedawno Samsunga 37-5500. Szybko wyszły błędy w oprogramowaniu. Poszedłem do Saturna i sprawdziłem parę innych Samsungów - prawie te same niedociągnięcia.
    Telewizory odtwarzają filmy w kontenerach MKV i TS, ale można je przewijać wyłącznie podczas odczytu z USB. Jeśli film jest odtwarzany przez DLNA (WMP11), to można go tylko oglądać i zastopować, ewentualnie pauzować. Mój BD Sony 5800 w tej samej sieci potrafi przeskoczyć do wskazanego czasu i przewijać z różnymi prędkościami.
    Podczas strojenia ręcznego występuje dziwne zjawisko - jeśli chcemy edytować jakiś kanał i wybierzemy opcję EDYTUJ, to czasami oprogramowanie przeskakuje do przypadkowego kanału i dokonujemy edycji zupełnie innego kanału.
    Jeśli chcemy "poukładać" programy po automatycznym wyszukiwaniu, to trzeba mieć sporo cierpliwości. W telewizorach Sony czy Panasonic jest to rozwiązane bardzo praktycznie i o niebo lepiej.

Ogólnie Samsungi mają wiele zalet (cena, wbudowane kodeki do filmów, ładny interfejs programowy, ipla, VOD, itp) ale nie polecam tych telewizorów ludziom lubiącym produkty dopracowane.

• #25 05 Gru 2011 11:51
    xemun
    Poziom 7  

Czyli raczej samsungi odpadają w takim wypadku.

• #26 05 Gru 2011 12:07
    mipexkielce
    Poziom 2  

LG PLAZMA CIE ZADOWOLI w 100% na eko energy w miare ciemny obraz 80W bardzo jasny na full color 280/350W

cena odpowiednia do tego jak masz miejsce warto pomyśleć o 50C

• #27 05 Gru 2011 12:26
    zbysiunio
    Poziom 11  

Samsung UE40C7000 przy tym modelu nie ma problemu z odtwarzaniem. Jest ten model u mnie w rodzince super sprawa. Co do zakupów w media i saturnie też miałem problem ze sprzętem, foto, camera, nie mówiąc dvd, sam towar drugiej jakości albo wadliwy był, już tam dawno nie kupuje. Co do plazmy zrobiłem porównanie w 1080i a plazma nie ma różnicy, przy nowych telewizorach na LED jest 2ms reakcja.
    http://www.pcworld.pl/news/357446/Samsung.w.3D.pierwszy.test.w.Polsce.html
    http://www.pcworld.pl/testy/opis/TV00050-Samsung_UE40C7000.html
    http://www.3dready.pl/recenzja-telewizora-3d-ue40c7000/
    http://www.satelitarne.tv/news.php?readmore=5420
    http://www.youtube.com/watch?v=z_4ZKlNQxsQ

• #28 07 Gru 2011 19:16
    klimad
    Poziom 9  

Ja posiadam Panasonic TX-P42U30E i nie mam powodów do narzekania, a i cena przystępna.

• #29 28 Lut 2012 23:20
    beny1979
    Poziom 2  

Cześć. Jestem tu nowy. Mam od roku plazmę panasonica 42" i jestem z niej bardzo zadowolony. Obraz jest super. A co do krytyki plazm to niektórzy powinni sobie poczytać fachową lekturę. Kiedyś widziałem porównanie plazm i lcd i plazma pod każdym względem przewyższa swojego kolegę. Chyba że wziąć pod uwagę lcd z najwyższej półki to wtedy parametry są porównywalne. Obecnie ledy bardzo się zbliżyły do plazm. Wiadomo. Technologia idzie do przodu. Kolega wyżej napisał że pobór prądu jest duży i zamieścił śmieszne przeliczenia. Nie wspomniał o tym że przy ciemnych scenach plazma ciągnie znacznie mniej prądu niż lcd. Więc w zależności co się ogląda i z jakimi ustawieniami można osiągnąć mniejsze zużycie niż w lcd. Ale nawet jeśli ciągnie nieco więcej to i tak wole plazmę. Prawdziwa czerń na obrazie jest niezastąpiona. W lcd efekt taki jest niemożliwy do osiągnięcia. A jeśli ktoś nie wie dlaczego to niech poczyta czym się różni zasada działania obydwu technologii. Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME