Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona grzałka w pralce Indesit Win 122 po wymianie na nową nie włacza się

jadziawk 28 Lis 2011 18:02 4226 18
  • #1 28 Lis 2011 18:02
    jadziawk
    Poziom 7  

Mam poważny problem, otóż moja pralka nie reaguje na żaden program. Nie grzała grzałka, więc ją wymieniłam. Do czasu wymiany pralka działała bez zarzutów. Po wymianie grzałki początkowo reagowała tylko i wyłącznie na wirowanie, ale przez parę sekund i stawała. Obecnie nie reaguje wcale. Nie pobiera wody, nie wiruje, po prostu zero reakcji. Sprawdzone zostały :pompka, grzałka nowa, silnik,elektrozawory i wszystko ok. Na module nie widać nic jakby był dobry. Poradzono mi sprawdzanie czy na moduł się nie rozprogramował.Wstawiam zdjęcie modułu.

Bardzo proszę o pomoc co może być przyczyną usterki pralki, może mi ktoś pomoże.

0 18
  • #3 28 Lis 2011 19:13
    jadziawk
    Poziom 7  

Stara grzałka miała takie parametry 1700w/230v.nowa ma 1800w/230v

0
  • Pomocny post
    #4 28 Lis 2011 19:16
    skryn
    Admin grupy AGD

jadziawk napisał:
    Stara grzałka miała takie parametry 1700w/230v.nowa ma 1800w/230v

Ale Kolega powyżej nie pyta się o parametry grzałki, tylko o wartość zamontowanego w niej czujnika NTC (w nowej grzałce).
    Czytasz ze zrozumieniem?

0
  • #5 28 Lis 2011 19:17
    Gobro
    Poziom 28  

Sprawdź dokładnie silnik pralki.

0
  • #6 28 Lis 2011 19:53
    jadziawk
    Poziom 7  

Czujnik zamontowany ze starej grzałki.

Dodano po 31 [minuty]:

Czy ktoś jeszcze podpowie mi gdzie mam szukać problemu? Bardzo proszę. Już dwóch mechaników oglądało i niestety jeden stawia na moduł, drugi twierdzi ,że ginie prąd, niestety nie wie gdzie.

0
  • Pomocny post
    #7 28 Lis 2011 19:57
    eeban
    Specjalista AGD

jadziawk napisał:
    Czujnik zamontowany ze starej grzałki.

Dodano po 31 [minuty]:

Czy ktoś jeszcze podpowie mi gdzie mam szukać problemu? Bardzo proszę. Już dwóch mechaników oglądało i niestety jeden stawia na moduł, drugi twierdzi ,że ginie prąd, niestety nie wie gdzie.

Na spokojnie powpinaj kostki ,sprawdź czy dobrze podłączyłes,
    grzałkę, tzn żółto zielony do masy !
    wypij herbatę i sprawdź ponownie :idea:

0
  • #8 28 Lis 2011 20:04
    jadziawk
    Poziom 7  

Kostki są dobrze podłączone, chyba ze 100 razy już to przeglądałam. Dziękuje za każdą pomoc.

0
  • #10 28 Lis 2011 20:17
    jadziawk
    Poziom 7  

Dziękuje bardzo, jutro sprawdzę. Na pewno napiszę jak wyszedł w/w test.

0
  • Pomocny post
    #11 28 Lis 2011 20:18
    eeban
    Specjalista AGD

jadziawk napisał:
    Kostki są dobrze podłączone, chyba ze 100 razy już to przeglądałam. Dziękuje za każdą pomoc.

jadziawk napisał:
    Dziękuje bardzo, jutro sprawdzę. Na pewno napiszę jak wyszedł w/w test.

test nie wyjdzie jak pralka nie reaguje :idea:

a przewód łączący górny moduł z dolnym ?

0
  • #12 28 Lis 2011 20:23
    jadziawk
    Poziom 7  

Dzisiaj "mechanik" sprawdzał i twierdził, że górny jest dobry. Kontrolki reagują prawidłowo, tj. świeci się to co włączam. Jak włączę pranie to świeci kontrolka od programu prania, jak wirowanie to też ta kontrolka reaguje. Przepraszam, że piszę w sposób prosty, niestety jestem laikiem w tych sprawach.

0
  • #13 28 Lis 2011 20:25
    eeban
    Specjalista AGD

jadziawk napisał:
    Dzisiaj "mechanik" sprawdzał i twierdził, że górny jest dobry. Kontrolki reagują prawidłowo, tj. świeci się to co włączam. Jak włączę pranie to świeci kontrolka od programu prania, jak wirowanie to też ta kontrolka reaguje. Przepraszam, że piszę w sposób prosty, niestety jestem laikiem w tych sprawach.

a blokada sprawna?

1
  • #14 28 Lis 2011 20:27
    jadziawk
    Poziom 7  

słychać jak załącza się po zamknięciu drzwi.Jest sprawna.

0
  • #16 28 Lis 2011 20:31
    jadziawk
    Poziom 7  

Tak tylko kontrolki działają prawidłowo. Wcześniej wirowanie działało ze 2 sekundy i się wyłączało, ale teraz już nie.

0
  • Pomocny post
    #17 28 Lis 2011 20:33
    eeban
    Specjalista AGD

jadziawk napisał:
    Tak tylko kontrolki działają prawidłowo. Wcześniej wirowanie działało ze 2 sekundy i się wyłączało, ale teraz już nie.

a mrugały wtedy kontrolki ?
    jeśli tak to które

0
  • #18 28 Lis 2011 20:43
    jadziawk
    Poziom 7  

Tak świeciła czerwona od blokady i zielona (przy wirowaniu)-ostatnia pionowa.Czyli prawidłowo.Teraz jak nie wiruje,też kontrolki działają prawidłowo.

Dodano po 6 [minuty]:

Nie wiem czy rzeczywiście może to moduł, czy coś mniej poważnego. Jutro zrobię jeszcze ten test. Zobaczymy.

0
  • #19 29 Lis 2011 16:57
    jadziawk
    Poziom 7  

Witam serdecznie ponownie.Niestety test wypadł źle, ponieważ ja mam tylko dwa pokrętła i 3 diody.

2