Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVR (kolorowy) wyświetlacz graficzny

travnick 28 Lis 2011 20:18 4339 8
  • #1 28 Lis 2011 20:18
    travnick
    Poziom 12  

Witam

Mam taki oto problem:
    Na studiach kazali złożyć nam jakiś elektroniczny projekt. Mój bieżący temat to coś, co będzie przyjmowało dane z komputera przez usb (gotowe lub obrabianie na uC) i dane zostaną wyświetlone na wyświetlaczu graficznym.
    Póki co, cały temat elektroniki jest dla mnie raczej magiczny i zagadkowy ;]
    W związku z czym szukam w miarę prostych i przede wszystkim działających rozwiązań.

Moje założenia:
    uC - atmega16A
    FT232RL - USB <> UART
    zasilanie - najlepiej z usb skoro już z niego korzystam
    wyświetlacz - graficzny, najlepiej kolorowy no i o przyzwoitych rozmiarach, żebym nie musiał dodatkowo budować mikroskopu. Dobrze żeby był tani, np. z niedziałających telefonów komórkowych, np taki z se k750i byłby ok (choć większym nie pogardzę), mogę wymontować z siemensa c75, czy znaleźć coś na allegro. Mam też matrycę 15,4" ze starego laptopa, ale jak wyczytałem z tym było by sporo zachodu i chyba nie do zrealizowania na takiej bidnej atmedze.

Chciałem się zapytać, czy jest gdzieś jakaś lista wyświetlaczy, do których są dostępne sterowniki (biblioteki). Tak żebym nie musiał się przegryzać przez obsługę sterownika z wyświetlacza (przebiegi czasowe i inne czarodziejstwo) co jest potencjalnym punktem przez który może mi się nie udać go uruchomić.

W skrócie: szukam wyświetlacza graficznego, który podłączam według schematu, załączam bibliotekę, każę mu wyświetlić jakieś piksele, a on je wyświetla.

0 8
  • SterControl
  • SterControl
  • #3 28 Lis 2011 21:27
    travnick
    Poziom 12  

hmm, po pobieżnym przejrzeniu wygląda prosto. Jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy komunikacja z innym wyświetlaczem, np takim od k750i przebiegała by w miarę podobnie?

Jak będę miał więcej czasu, to zapoznam się głębiej z dokumentacją tego wyświetlacza: hd66789R (przynajmniej tak znalazłem na elektrodzie), tylko nie wiem co z tego wyjdzie.

Oczywiście dalej czekam na pomoc, opinie, uwagi i sugestie.

0
  • Pomocny post
    #7 29 Lis 2011 16:54
    aaadamw
    Poziom 16  

może i ma szansę, ale nie wiadomo czy ktoś Ci pomoże w razie jakichkolwiek problemów z uruchomieniem.

Lepiej wybrać taki wyświetlacz o którym masz dużo informacji na forum, wtedy w razie problemów z uruchomieniem(a gwarantuję że będą), ktoś zawsze Ci pomoże.
    Jeżeli chodzi o te wyświetlacze, o których wcześniej pisałem to na forum jest wiele osób które mają ich obsługę w paluszku.
    Kupienie starego siemensa s65/cx65/m65 to koszt do 40 zł.

0
  • #8 29 Lis 2011 17:09
    mianiek13
    Poziom 12  

Kolega aaadamw ma racje i podał Ci niezłe źródła do materiałów. A ten kod do hd66789R napisany jest pod AT90S8515 wiec jak masz atmege16 to program nie podejdzie a zmiany będą bardziej czasochłonne niż napisanie go od nowa.

0
  • #9 10 Gru 2011 02:46
    travnick
    Poziom 12  

Dzięki za sugestie.
    Do projektu wziąłem w końcu wyświetlacz z S65. Teraz widzę, że mogłem schematy dać w tym temacie (bo "pomógł" jest dla każdego posta, a nie raz na temat dla jednej osoby), ale już stworzyłem nowy, ze schematami, które chciałbym żeby ktoś obeznany zobaczył i ocenił.

0