Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówko zamrażarka Ardo nie trzyma temperatury

mody1 28 Lis 2011 21:07 3082 8
  • #1 28 Lis 2011 21:07
    mody1
    Poziom 16  

Jak w temacie.Mam problem z lodówką (zamrażarka druga część jest ok) albo trzyma niską temp.że mrozi tylną ścianę,albo nie chłodzi,że woda zaczyna ściekać na dno.Gdzie znajdę termostat,lub ustrojstwo które kontroluje pracę chłodzenia.Bo raczej w tym problem.Chyba że macie jakies inne ugestie

0 8
  • #2 28 Lis 2011 21:19
    movzx
    Poziom 39  

mody1 napisał:
    albo trzyma niską temp.że mrozi tylną ścianę,albo nie chłodzi,że woda zaczyna ściekać na dno

A co w tym dziwnego?

0
  • #3 28 Lis 2011 21:26
    mody1
    Poziom 16  

Sorry,ale nie znam nikogo co musi codziennie zbierać wodę z pojemników na warzywa i owoce

0
  • #4 28 Lis 2011 21:30
    movzx
    Poziom 39  

To najpierw sprawdź uszczelkę, przepchaj odpływ skroplin a nie szarp termostatu :)

0
  • #5 28 Lis 2011 21:49
    mody1
    Poziom 16  

Uszczelka dolega,cała nie spękana,odpływ drożny

0
  • #6 28 Lis 2011 22:42
    movzx
    Poziom 39  

mody1 napisał:
    odpływ drożny

Przepchałeś go od początku do końca? Zwykłe pogmeranie tam nic nie da.

0
  • #7 28 Lis 2011 23:05
    Novile
    Poziom 32  

mody1 napisał:
    albo trzyma niską temp.że mrozi tylną ścianę,albo nie chłodzi,że woda zaczyna ściekać na dno
    Kolego to są dwie skrajne możliwości , to jak jest i kiedy, bo albo mrozi, albo nie, albo lód na ścianie, albo woda!Nie rozumiem tej wypowiedzi twojej? No i oczywiście jak woda ścieka do pojemników z warzywami , to jednoznacznie odpływ skroplin zatkany, bo cokolwiek ścieknie po tylnej ścianie od wewnątrz lodówki ma wylądować z tyłu, w pojemniku na sprężarce! Dodatkowa rada aby uniknąć zatykania odpływu skroplon w przyszłosci, tak układaj produkty na pólkach lodówki, aby nie dotykały tylnej ścianki lodówki. Do przepchania odpływu można użyć kawałka kabla antenowego koncentrycznego.

0
  • #8 28 Lis 2011 23:39
    movzx
    Poziom 39  

Novile napisał:
    bo albo mrozi, albo nie, albo lód na ścianie, albo woda
    Takie zachowanie jak pisze autor tematu świadczy właśnie o prawidłowym działaniu termostatu. Ścianka tylna ma na przemian zamarzać i rozmarzać.
    Co do reszty...
    Novile napisał:
    No i oczywiście jak woda ścieka do pojemników z warzywami , to jednoznacznie odpływ skroplin zatkany, bo cokolwiek ścieknie po tylnej ścianie od wewnątrz lodówki ma wylądować z tyłu, w pojemniku na sprężarce!
    ... w zupełności się zgadzam.

Zresztą nie podano modelu urządzenia, więc co my sobie tutaj zgadujemy ;)

0
  • #9 30 Lis 2011 14:11
    mody1
    Poziom 16  

Jak pisałes wcześniej odpływ jest ztkany gdzieś głębiej,bo po przetkaniu,nadal zapełnia odpływ do końca wodą.Co do naprzemiennego mrożenia i skraplania,nie wiedziałem że to norma,zwróciłem dopiero uwagę jak miałem wodę w pojemnikach i na dnie.Dzięki za zainteresowanie się tematem

0