Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Mastercook ZWE7676 - błąd 07

28 Lis 2011 23:35 12676 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich
    jak w temacie mam problem w Mastercook ZWE-7676. Mianowicie błąd 07 w instrukcji pisze, że to jest błąd przelania (migają 3 diody z 4) nie pomaga przytrzymanie guzika start za 3, 5 czy 10 sekund. Natomiast po włączeniu zmywarki spuszcza resztę wody i pokazuje błąd i tak ciągle, a jak tu usunąć?
  • Poziom 12  
    Witam.
    U mnie występuje podobny problem, ale poszedłem krok dalej, co dało mi tyle. Po zdjęciu dolnej maskownicy i odkręceniu 2 śrubek (torx) zdemontowałem listwę z blachy. Na dnie stwierdziłem sporo wody. Wybrałem, osuszyłem. Reset przez przytrzymanie klawisza Start. Zmywarka zaczęła działać poprawnie, ale tu się zaczynają schody, bo co jakiś czas muszę zabieg powtarzać. Zauważyłem, że nabiera zbyt dużo wody i nadmiar podczas pracy spływa przelewami.
    Gdzieś musi być jakiś czujnik lub hydrostat, który psikusy sprawia, ale jeszcze nie zlokalizowałem. Pewnie zaszedł jakimś groszkiem albo marchewka przytkała i stąd kłopoty. Jak się ogarnę to może w tym tygodniu to zrobię. Działa mi ten sprzęt na nerwy...
    Pozdrawiam!
    Tomek
    Edit:
    Nie wytrzymałem i zmywarka już działa.
    Solucja taka:
    Zdjąć dolne śmigło wyjąć wszystkie filtry. Odkręcić dwa wkręty torx przytrzymujące mocowanie śmigła. Wyjąć plastikowy kanał doprowadzający wodę do górnego śmigła. Odkręcić cztery wkręty torx mocujące plastikową ramkę. W tym miejscu może się zrobić nieciekawie, bo zbieranina tłuszczu oraz innych nieczystości po pewnym czasie śmierdzi... Zobaczymy to co zobaczymy, ale najważniejsze jest w miejscu pokazanym strzałką.

To jest pływaczek z magnesem w środku, odpowiedzialny za właściwy poziom wody w zmywarce. Był tak oblepiony brudem, że nie przesuwał się właściwie i zmywarka przelewała. Do oczyszczenia użyłem najpierw wrzątku, a potem mechanicznie i chemia gospodarcza. Sprzęt sprawdzony, działa poprawnie.
    Pozdrawiam
    Tomek
  • Poziom 2  
    Napisz jak mogę zdemontować ten dolny przedni panel bo nie chcę nic połamać.
  • Poziom 12  
    W moim przypadku pomogło wyciągnięcie zmywarki spod blatu i po położeniu na plecach miałem dojście od spodu do zaczepów panelu. Są tam też dwa wkręty, więc nie szarpać się! Żeby było zabawniej, to przy montażu panelu oba zaczepy mi pękły, i wcale się nie starałem, aby do takiej sytuacji doszło :cry: