Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Mastercook ZWE7676 - błąd 07

yarec_007 28 Nov 2011 23:35 14773 4
 • #1
  yarec_007
  Level 9  
  Witam wszystkich
  jak w temacie mam problem w Mastercook ZWE-7676. Mianowicie błąd 07 w instrukcji pisze, że to jest błąd przelania (migają 3 diody z 4) nie pomaga przytrzymanie guzika start za 3, 5 czy 10 sekund. Natomiast po włączeniu zmywarki spuszcza resztę wody i pokazuje błąd i tak ciągle, a jak tu usunąć?
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #3
  Tommym
  Level 12  
  Zmywarka Mastercook ZWE7676 - błąd 07
  Witam.
  U mnie występuje podobny problem, ale poszedłem krok dalej, co dało mi tyle. Po zdjęciu dolnej maskownicy i odkręceniu 2 śrubek (torx) zdemontowałem listwę z blachy. Na dnie stwierdziłem sporo wody. Wybrałem, osuszyłem. Reset przez przytrzymanie klawisza Start. Zmywarka zaczęła działać poprawnie, ale tu się zaczynają schody, bo co jakiś czas muszę zabieg powtarzać. Zauważyłem, że nabiera zbyt dużo wody i nadmiar podczas pracy spływa przelewami.
  Gdzieś musi być jakiś czujnik lub hydrostat, który psikusy sprawia, ale jeszcze nie zlokalizowałem. Pewnie zaszedł jakimś groszkiem albo marchewka przytkała i stąd kłopoty. Jak się ogarnę to może w tym tygodniu to zrobię. Działa mi ten sprzęt na nerwy...
  Pozdrawiam!
  Tomek
  Zmywarka Mastercook ZWE7676 - błąd 07
  Edit:
  Nie wytrzymałem i zmywarka już działa.
  Solucja taka:
  Zdjąć dolne śmigło wyjąć wszystkie filtry. Odkręcić dwa wkręty torx przytrzymujące mocowanie śmigła. Wyjąć plastikowy kanał doprowadzający wodę do górnego śmigła. Odkręcić cztery wkręty torx mocujące plastikową ramkę. W tym miejscu może się zrobić nieciekawie, bo zbieranina tłuszczu oraz innych nieczystości po pewnym czasie śmierdzi... Zobaczymy to co zobaczymy, ale najważniejsze jest w miejscu pokazanym strzałką.


  Zmywarka Mastercook ZWE7676 - błąd 07
  To jest pływaczek z magnesem w środku, odpowiedzialny za właściwy poziom wody w zmywarce. Był tak oblepiony brudem, że nie przesuwał się właściwie i zmywarka przelewała. Do oczyszczenia użyłem najpierw wrzątku, a potem mechanicznie i chemia gospodarcza. Sprzęt sprawdzony, działa poprawnie.
  Pozdrawiam
  Tomek
 • #4
  aegean
  Level 2  
  Napisz jak mogę zdemontować ten dolny przedni panel bo nie chcę nic połamać.
 • #5
  Tommym
  Level 12  
  W moim przypadku pomogło wyciągnięcie zmywarki spod blatu i po położeniu na plecach miałem dojście od spodu do zaczepów panelu. Są tam też dwa wkręty, więc nie szarpać się! Żeby było zabawniej, to przy montażu panelu oba zaczepy mi pękły, i wcale się nie starałem, aby do takiej sytuacji doszło :cry: