Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie kina domowego Samsung, dekodera Sagemcom (Cyfra+), PS3 i telewizora.

Nerg 29 Lis 2011 08:17 2150 0
 • #1 29 Lis 2011 08:17
  Nerg
  Poziom 8  

  Witam.

  Mój problem polega na tym że obkupiłem się w sprzęt, a teraz nie wiem jak to wszystko poskładać do kupy, bo z tego co widzę to nic mi się tutaj nie trzyma :)

  Pierwszy i podstawowy problem jest taki że mój telewizor to EasyTouch 42', który niestety nie ma wyjścia/wejścia optycznego w żadnej postaci (chyba że ja o czymś nie wiem). W każdym razie nie da się go połączyć bezpośrednio z kinem domowym co skutkuje kolejnym problemem, czyli próbą połączenia kina z PS3 i dekoderem Cyfry+ HD Sagemcom.

  Jedyne wejście dźwięku do kina jest po kablu optycznym i w przypadku PS3 nie jest to taki duży problem bo z tego co rozumiem to wystarczy kabel typu toslink (PS3 ma takie gniazdo i kino domowe ma takie gniazdo). Problem pojawia się jednak w przypadku dekodera, ponieważ ma on wyjście SPDIF czyli coś takiego co wygląda jak czincz, ale czinczą nie jest z tego co wyczytałem. Kino domowe natomiast takiego wejścia nie posiada, a jedynie toslink. Jak to połączyć? Są w ogóle jakieś kable które z jednej strony mają to a z drugiej to czy trzeba do tego jakiś konwerter?

  Trzecia sprawa to połączenie dekodera Sagemcom z telewizorem. Ten TV nie obsługuje również HDCP, a dekoder je wymusza więc w efekcie po kablu HDMI nie mam obrazu (obraz miga... pojawia się na 0,5 sekundy i znika na 5, po czym znowu się pojawia i tak w kółko). Trochę poszperałem i dowiedziałem się o kablu iHDMI, który rozwiązuje podobny problem w przypadku dekodera N i bodajże jakiegoś Phillipsa również z Cyfry. Czy pomoże też w tym przypadku?

  Pytanie o cokolwiek z tych rzeczy kogokolwiek w obsłudze klienta w sklepach czy punkcie Cyfry+ jest równoznaczne z rozmową z szafką nocną albo bidetem. Nie wiem kto tych ludzi tam zatrudnia, ale większość nawet nie wie o istnieniu konwerterów HDMI -> Component a co dopiero o kablach iHDMI, więc nie pozostaje mi nic innego jak zapytać tutaj :)

  Proszę o jakieś sugestie, pomoc czy cokolwiek. Poniżej podaje linki do specyfikacji każdego z urządzeń:

  Kino domowe Samsung: http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-v...dex.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

  Dekoder Sagemcom: http://cyfraplus.pl/technologie/sprzet/sagemcom_dsi87_hd.html

  PS3: http://www.komputerswiat.pl/media/1126922/gniazda-op.jpg (paradoksalnie ciężko jest znaleźć w przypadku PS3 rozpiskę gniazd ;P)

  Telewizor EasyTouch 42': http://www.ceneo.pl/1094861s

  Błagam, pomocy bo dostaję już szału że nie mogę używać żadnej z tych rzeczy tak jak powinno się ich używać ;/

  0 0
 • Mitronik