Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gilera Stalker 50 1997r. Leci paliwo z gaźnika i zalewa go.

29 Lis 2011 11:05 4985 2
  • Poziom 9  
    Witam,otóż mam problem z Gilerą Stalker,maszynę mam 5 lat i jak dotąd wymieniłem tylko opony,olej i klocki.Jest to full seria.Otóż mam dwie maszyny i w jednej zabrakło paliwa,więc uruchomiłem Gilerę odłączyłem wężyk paliwowy od gaźnika i zacząłem spuszczać,do momentu kiedy zabrakło paliwa w gaźniku.No i zabrałem się za drugi motor.Na drugi dzień chcąc odpalić Gilerę,kręcę rozrusznikiem a tam plama paliwa z gaźnika.Przez otwór odpowietrzający jest to numer 2 na obrazku poniżej :

Gilera Stalker 50 1997r. Leci paliwo z gaźnika i zalewa go.

Pomyślałem,że wyjmę gaźnik no i wyjąłem wyjmuję membranki,i patrze a ze skrzyni korbowej wylewa się paliwo.Wieć pomyślałem,że to kranik,nie zamyka i cały czas leci paliwo.No cóż wymieniłem kranik,to samo.Więc rozebrałem znów,przyjrzałem się membrankom i okazało się że mały kamyczek wpadł pod blaszkę.No to złożyłem spowrotem,to samo.

Zdenerwowany rozebrałem znowu,i wlałem wody do membranki i okzało się że przepuszcza.No i teraz sytuacja wygląda tak,skuter odpali,mam podłączony wężyk ssący do gaźnika po 15 sek,skuter przygasa odłączam wężyk i chodzi dalej,spowrotem przygasa i podłączam załapie paliwa i odłączam i tak cały czas.Kto wie jaka może być przyczyna ? czy to te membranki czy może źle ustawiony pływak w komorze pływakowej ?

Proszę o pomoc !
  • Poziom 9  
    Zrób tak rozpołów gaźnik i nie w motorze ale obok weź butelkę z np.benzyną wlej do zbiorniczka gaźnika i ustaw pływak podegnij lekko tak aby idąc do góry szybciej zamykał paliwo teraz złóż gaźnik nie przykręcając śrub,tylko ręcznie dociśnij do siebie załóż wężyk około 10cm i dmuchnij w niego jeżeli możesz dmuchnąć to znaczy że pływak jeszcze nie odciął paliwa podegnij go jeszcze i takim sposobem ustawisz odp.dawkę pamiętaj żeby nalać 3/4 pojemnika jeżeli nalejesz za mało nie ustawisz bo będzie ciągle zamknięte napisz jak sobie poradziłeś
  • Poziom 13  
    Z tego co pamiętam to jest tam plastikowy pływak,więc nie ma możliwości regulacji poziomu paliwa,
    Najczęstszą przyczyną jest zaworek iglicowy,rozbierz gaźnik i przeczyść gumkę zaworka rozpuszczalnikiem oraz gniazdo zaworka.

Ps.
    Sprawdz czy przypadkiem nie ma paliwa w pływaku.