Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówko zamrażarka Bosch cooler

kacper62 29 Nov 2011 12:50 5732 0
    kacper62
    Level 12  
    Niestety nie ma nazwy typu. Załączam zdjęcia panelu sterującego. Rok produkcji myślę około 2005. Teraz problem.
    Po szybkim odmrożeniu samej zamrażarki z użyciem ciepłej wody po włączeniu zamrażarka uzyskiwała około -8°C, chłodziarka normalnie. Tak przez miesiąc. Po wyłączeniu na 2 tygodnie zamrażarka zaczęła chłodzić na maksa (około -28°C) a w chłodziarce +15°C (na tylnej ściance nie widać szronu). Pominąłem panel sterujący i podłączyłem zwykły termostat. To samo. Na tylnej ściance (od tyłu na wysokości góry zamrażarki) jest zaślepka styropianowa pod którą przechodzą dwie rurki - jedna o średnicy około 7 mm a druga 2 mm oklejoną czarną substancją (izolacją). Zdjąłem tą izolację - nie widać różnicy w pracy sprzętu. W tym typie sprzętu nie ma chyba jakiejś regulacji mechanicznej przepływu czynnika chłodzącego. Tak myślę, że regulacja jest tylko na średnicach lub jakieś dysze. Czynnik chłodzący powinien być, bo raz działała chłodziarka a teraz zamrażarka. Czy mam rację. Może ktoś pomoże. Sprzęt wygląda jeszcze dobrze, trochę szkoda wyrzucić.

Lodówko zamrażarka Bosch cooler

Poprawiłem. Przepraszam to mój pierwszy post.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

Proszę poprawnie zamieścić zdjęcie.
    mod. mrhari