Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana routera z oznaczeniem G na N

Piotr1. 29 Lis 2011 13:28 2104 9
  • #1 29 Lis 2011 13:28
    Piotr1.
    Poziom 14  

Mam w tej chwili router Linksys WAG54G2 ale niestety ma on kiepski zasięg wi-fi. Czy jak zmienię na router Linksys WAG120N to zwiększy mi się zasięg wi-fi? Jak to jest w praktyce?

0 9
  • #2 29 Lis 2011 13:35
    CHACA
    Poziom 43  

Sygnał nadawany przez wifi z routera zależy od wzmacniacza anteny zastosowanego w danym sprzecie. Jak daleko jest oddalony sprzet od routera, ściany jakie grube?

0
  • #3 29 Lis 2011 14:20
    Piotr1.
    Poziom 14  

W pokoju obok gdzie jest zamontowany router nie mam problemu z zasiegiem. Natomiast w następnym pokoju już mam problem. Odległość od routera to około 15 m i dwie ściany. Jedna działowa, a druga nośna. Drzwi są otwarte jezeli ma to jakieś znaczenie.

0
  • #4 29 Lis 2011 14:51
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Piotr1. napisał:
    Zamiana routera z oznaczeniem G na N

Niestety nie oznacza to siły sygnału a tylko szybkość transferu. Wymiana na linksys-a 120N na pewno nie spowoduje polepszenia poziomu sygnału, ponieważ linksys 120N nie jest zaopatrzony w anteny zewnętrzne, ani gniazda z możliwością ich montażu.

0
  • #5 29 Lis 2011 14:53
    Piotr1.
    Poziom 14  

A czy Linksys WAG320N by miał większy zasięg?

0
  • #6 29 Lis 2011 14:57
    jimasek

Moim zdaniem wszystkie te model mają podobne parametry. Poszukaj czegoś z anteną zewnętrzną, którą można wymienić na taką o większym zysku. Może któryś z routerów TP-Linka z modemem ADSL.
    Link

0
  • #7 29 Lis 2011 15:00
    CHACA
    Poziom 43  

Popatrz sobie na takie które mają odkręcaną antenkę, można wtedy dołozyć swoją.

0
  • #8 30 Lis 2011 07:57
    Piotr1.
    Poziom 14  

A czy jakiś Linksys ma przykrecaną antenę i działa pod neostradą? Może niesłusznie się upieram na tą markę ale w tym przypadku mogę sterować nim ze strony internetowej, a dokładnie chodzi mi aby miał mozliwość blokowania dostepu do internetu o danych godzinach. W Linksysie mam to obcykane. Może inne mają podobnie ale tego nie wiem.

0
  • #9 30 Lis 2011 09:59
    jimasek

Piotr1. napisał:
    A czy jakiś Linksys ma przykrecaną antenę i działa pod neostradą? Może niesłusznie się upieram na tą markę ale w tym przypadku mogę sterować nim ze strony internetowej, a dokładnie chodzi mi aby miał mozliwość blokowania dostepu do internetu o danych godzinach. W Linksysie mam to obcykane. Może inne mają podobnie ale tego nie wiem.

Spokojnie TP-Linki też mają dostęp przez wan. Z godzinami nigdy nie kombinowałem na routerach sprzętowych. Więc poczytaj instrukcję. Jedno jest pewne bez anteny zewnętrznej nie uzyskasz dobrego zasięgu.

0
  • #10 30 Lis 2011 10:51
    Piotr1.
    Poziom 14  

Na stronie Linksysa znalazłem coś takiego jak ekspander zasięgu Cisco Linksys RE1000-EE. Urządzenie do zwiekszenia zasięgu wi-fi w domu. Bardzo ubogi opis tego urzadzenia. Nic nie pisze jak i gdzie to podłączyć. Może wiecie?

0