Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak w DSL wejść do plików Windowsa 7.

29 Lis 2011 13:57 1527 8
  • Poziom 26  
    Witam.

Uruchomiłem z pena DSL. Netbook się uruchomił, działa szybko i sprawnie, ale nie mam dostępu do danych w Windowsie 7. DSL kernel 2.4.26.
    Rozchodzi mi się tylko o DSL, żaden Puppy czy coś innego.
    Czyli w jaki sposób podmontować dyski. Próbowałem polecenia mount / hd z głównego katalogu. Nie poszło.
    I kolejny problem. Usiłuję zalogować się jako root. W konsoli. Polecenie su
    Otrzymuję pytanie o hasło, którego w ogóle nie ustawiałem. Jak to ominąć.
    Prosiłbym o radę.

Doszukałem sie logowania jako root.
    sudo su
    i już ma się roota, bez hasła.
  • Spec od komputerów
    Zobacz czy damm widzi te partycje.
    sudo fdisk -l

Ciekawi mnie dlaczego DSL tylko.Jest tyle nawet mniejszych linuksów live.

Pobrałem DSL i u mnie nie widzi dysków SATA.
  • Poziom 26  
    Ja ma dysk SATA w lapku i CHYBA? też nie widzi. Nie otrzymuję żadnych informacji po zastosowaniu tej komendy. Jutro dam co otrzymuję.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    boot: dsl sata
  • Poziom 26  
    Nie widzi sata. Dlaczego DSL? Przypadek. Miałem spróbować po raz kolejny puppy ( vide moje posty) ale mam z nim problem. A tu dałem utwórz w znaleźnej płycie z DSL i udało mi się zainstalować na pena. Rewelacyjnie szybko. Jest ascetyczny i brzydki jak kupa, ale SZYBKI. Jeśli uda mi się go skonfigurować to może byc dla mnie rewelacją. Najczęściej sprawa umiera na szczegółach typu konfiguracja modemu, filmów , muzyki. Niestety wiedzę ciągnę z neta. A tu winda okazuje się być pomocna, bo na linuxie nie lata sprzęt.

Niestety, ale boot: dsl sata nie działa. Komputer w ogóle się nie zgłosił tylko był ciemny ekran z migającym kursorem. Uruchomiłem go więc normalnie, z pena, jak zwykle. A tam niespodzianka, bo nie było tapety.. i pasek normalnie jak w windowsie. Dziwne też było to, ze nie miałem dostępu do innych plików na penie. Wydaje mi się, że cały system był w pamięci i tylko ten obszar był dostępny z poziomu komend terminala i nakładki nortono podobnej. Please pomocy chce się krzyczeć..
  • Poziom 26  
    Puppy po live mi widział, ale nie mogłem zainstalować go na pendrivie. I nie chciałbym zasysać kolejnej paki linuxa.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    keseszel napisał:
    Niestety, ale boot: dsl sata nie działa. Komputer w ogóle się nie zgłosił tylko był ciemny ekran z migającym kursorem.

Zgadza się, same problemy no ale sam się uparłeś na DSL w pierwszym poście :wink:

Możesz jeszcze spróbować boot: expert i m.in. będzie pytanie o załadowanie modułów (np. ahci.o).

Odpuść sobie DSL i zainteresuj się Micro /Tiny /Multi Core (Tiny+) - jak na razie co chwile uaktualniany
    (można powiedzieć, że to jest następca DSL -> http://en.wikipedia.org/wiki/Damn_Small_Linux )

~ 8MB (Micro Core) lub lepiej z GUI ~ 11MB (Tiny) - jak sobie poradzi znaczy się zobaczy partycje do której się chcesz dostać to później można 'dołożyć' rozszerzenia.

Alternatywnie jak masz pod ręką płyte z Win7 albo w tym netbooku jest partycja Recovery to można stworzyć pendrive'a z WinRE.
  • Poziom 26  
    Uparłem się , bo.... chciałem go ruszyć ;) Spodobałą mi się prędkość, darmocha, ascetyczny wygląd ;) Na razie sobie odpuszczę, brak czasu niestety..A experta spróbuję ;)