Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku Realtek ALC892

29 Lis 2011 14:14 6060 12
  • Poziom 8  
    Witam.
    Zakupiłem płytę główną Asrock P67 Pro3, zainstalowałem sterowniki wszystko ładnie pięknie, ale dźwięk nie działa. Ikony dotyczące dźwięku są widoczne.
    Mam win xp sp3. Pobierałem już sterowniki do ów windowsa i nic.
  • Spec od komputerów
    Wyjscie dzwieku masz ustawione poprawnie we wlasciwosciach audio? Glosniki dobrze podlaczone?
  • Poziom 43  
    Znaczy jak nie działa?

W Panelu sterowania -> dźwięki i urządzenia audio karta jest wykrywana?
    Głośniki sprawne?
    Panel Realtek' uruchamia się? Informuje kiedy odpinasz/podpinasz głośniki?

Daj screen z menadżera urządzeń.
    Przed instalacją sterowników do dźwięku należy zainstalować sterowniki chipset'u.

Jeszcze to:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1234457.html
  • Poziom 8  
    Głośniki działają. Jeśli odłączam głośniki wyświetla się dymek "gniazdo zostało odłączone" i na odwrót jeśli podłączam.

• Poziom 43  
    Płytę kupiłeś jako nową?
    Podpięty masz przedni panel z obudowy wyj/wej dźwiękowe?
    Jeżeli uruchomisz jakiś odtwarzacz muzyczny to pasek postępu utworu muzycznego normalnie się przesuwa?
  • Poziom 8  
    1. Tak.
    2. Komputer kupiłem na gral.pl więc raczej tak. Chociaż jak podłączyłem słuchawki to nic nie reaguje.
    Teraz patrzę na panel przedni i wyświetla się, że coś jest podłączone chociaż w rzeczywistości gniazda są wolne, screen:
    3. Tak.
  • Poziom 43  
    Jak podepniesz głośniki do przedniego panelu to grają?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ASRock na brak dźwięku w XP SP3 odpisuje krótką piłką:
    http://www.asrock.com/support/faq.asp?id=241

Cytat:
    Teraz patrzę na panel przedni i wyświetla się, że coś jest podłączone chociaż w rzeczywistości gniazda są wolne

Pewnie masz panel przedni AC'97.
    W panelach HD Audio jest przewidziany sygnał PRESENCE# jego obecności (podłączenia) oraz obsługa Jack-sensing
    Często po prawej stronie napisu ANALOGOWE jest taka ikonka ustawień złącz jak masz przy cyfrowe. Tu widocznie uznali za niepotrzebne (ustawienie panela przedniego tylko w UEFI-setup.)
  • Poziom 43  
    Zobacz jeszcze w tej ikonce ustawień czy nie masz opcji: "wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego" - jak masz to zaznacz i zobacz czy będzie dźwięk.
  • Spec od komputerów
    Mozna tez odlaczyc przedni panel i sprawdzic czy dzwiek bedzie dzialac.
  • Poziom 8  
    WojtasJD napisał:
    ASRock na brak dźwięku w XP SP3 odpisuje krótką piłką:
    http://www.asrock.com/support/faq.asp?id=241

Cytat:
    Teraz patrzę na panel przedni i wyświetla się, że coś jest podłączone chociaż w rzeczywistości gniazda są wolne

Pewnie masz panel przedni AC'97.
    W panelach HD Audio jest przewidziany sygnał PRESENCE# jego obecności (podłączenia) oraz obsługa Jack-sensing
    Często po prawej stronie napisu ANALOGOWE jest taka ikonka ustawień złącz jak masz przy cyfrowe. Tu widocznie uznali za niepotrzebne (ustawienie panela przedniego tylko w UEFI-setup.)

Tej ikonki przy analogu nie mam...

Może to wam coś podpowie, bo mi to nie pasuje...

• Poziom 10  
    Cytat:
    Może to wam coś podpowie, bo mi to nie pasuje...

OUTPUT czyli wyjście - tu jest ok.

Ja mam płytę Asus M5A99X EVO i niestety ten sam sterownik.
    Miałem ogromne problemy z zainstalowaniem sterowników. Po pierwszej instalacji wszystko zainstalowało się bez problemów i żadnych błędów, ale przy próbie otwarcia regulacji głośności wywalił mi komunikat, że "brak urządzeń miksujących" czy coś w tym stylu. W "dodaj usuń programy" sterowniki były, ale nie działały. W menadżerze urządzeń żadnych wykrzykników czy znaków zapytania.
    Odinstalowałem sterowniki, zainstalowałem "UAA Bus Driver KB888111", później sterowniki i dalej to samo. Jedyne co się zmieniło, to w menadżerze urządzeń pojawiły się znaki zapytania przy PCI DEVICE. Po aktualizacji sterowników PCI DEVICE zostało wykryte jako AUDIO DEVICE ON HD AUDIO BUS. Dźwięku i tak nie było. Sterowniki nadal nie działają.

Po kilkudziesięciu próbach udało mi się dojść jak to zrobić, żeby coś działało.
    Wszystkie sterowniki odinstalowane. W menadżerze urządzeń aktualizuję sterowniki w obu PCI DEVICE. Oba są wykryte jako UAA BUS DRIVER, ale pojawiają się 2 kolejne znaki zapytania. Oba widoczne jako AUDIO DEVICE ON High Definition AUDIO BUS. Pierwszy nie znajduje sobie sterowników, a drugi instaluje sobie sterowniki Realteka. Panel audio pojawia się na pasku i dźwięk działa.

Jest jednak duży (dla mnie) problem, bo nie działa Subwoofer. Po włączeniu muzyki z neta (wrzuta, youtube itp.), AIMP2 grają tylko przednie głośniki. Po odtworzeniu tego samego utworu w Winampie Sub gra, ale nie typowe niskie pasmo dźwięku, ale jest przekierowane z przednich głośników, czyli całe pasmo.
    W WINDOWS MEDIA PLAYER CLASSIC jest OK, czyli na Suba podawany jest dźwięk przefiltrowany - tylko niskie tony.
    W "Dźwięki i urządzenia audio" zakładka "głośność" i podoknie "siła głosu głośników" są tylko 2 suwaki: prawy i lewy, bez znaczenia jaki schemat wybiorę: stereo, 4, 4.1, 5.1, 7.1.

Na wcześniejszej płycie głównej (Asus M2N32 SLI DELUXE) sterownikiem dźwięku był SOUND MAX HD AUDIO i wszystko zawsze poprawnie działało. W "Dźwięki i urządzenia audio" zakładka "głośność" i podoknie "siła głosu głośników" były suwaki dla każdego kanału np: 8 suwaków dla schematu 7.1.

Co jest nie tak?