Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VSC 246-C170 wymian anody

szwed22 29 Lis 2011 16:26 1718 3
  • #1 29 Lis 2011 16:26
    szwed22
    Poziom 2  

Witam. Mam dwa pytania. Jestem od pięciu miesięcy posiadaczem piecyka vaillant VSC 246-C170 tg.lodówka i wyczytałem że okresowo należy wymieniać anodę.Czy w tych zasobnikach wymienia się anodę ? Czy można to zrobić samemu ?
    I drugie pytanie to jak ustawie najwyższą temperaturę dochodzi do mnie odgłos kapiącej wody,której nigdzie nie widać.I to tylko przy najwyższym ustawieniu piecyka. Czy to jest normalne ?

0 3
  • #2 29 Lis 2011 20:59
    mauri_b
    Specjalista - systemy grzewcze

Tak w tych zasobnikach wymienia się anodę i jeśli potrafisz, to możesz to zrobić sam. Co do kapiącej wody, może kapie z zaworu bezpieczeństwa c.w.u. wprost do kanalizacji? nie wiem, jak masz to podłączone, ale może to jest to.

0
  • #3 30 Lis 2011 13:19
    szwed22
    Poziom 2  

Witam. A czy jest to jakaś filozofia żeby to wymienić samemu ? A poza tym czemu niema nigdzie żadnej informacji jak to należy robić i że należy to wymieniać okresowo?
    Kilka dni temu był serwisant do kotła , wykonał pierwsze uruchomienie zapytałem czy to normalne że dochodzi od środka dżwięk kapiącej wody . To odpowiedział mi że jest to normalne , musi się przepalić.Nie wiem jak to rozumieć? Czy aby na pewno ? Kocioł stoi w rogu a kratka ściekowa znajduje się na środku i ewidentnie słychać że to w środku kapie woda.

0
  • #4 30 Lis 2011 13:25
    mauri_b
    Specjalista - systemy grzewcze

Dla mnie to nie jest filozofia wymienić anodę, a dla Ciebie ? Nie wiem. Gdzie wg Ciebie powinna być umieszczona informacja o wymianie anody? Zdaje się, że ta informacja jest zawarta w instrukcji instalacji i konserwacji Twojego kotła. Co do kapania, nie wiem, co tam sie ma przepalać w tym kotle...

0