Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dźwięk niezależnie przez HDMI i audio out - da się?

damianlorencki 29 Lis 2011 16:49 2121 9
  • #1 29 Lis 2011 16:49
    damianlorencki
    Poziom 2  

Witam. Mam podłączony telewizor do karty graficznej w komputerze za pomocą HDMI i po wybraniu źródła dźwięku HDMI, cały dźwięk z komputera jest kierowany do telewizora. Mnie natomiast się marzy, żeby dźwięk filmu odtwarzanego przez np. Media Player był kierowany przez HDMI do telewizora, natomiast inne dźwięki odtwarzane przez komputer były kierowane do audio out. W panelu sterowania urządzeniami audio nie mogę zaznaczyć równocześnie dwóch urządzeń jako domyślnych. Czy to co tu opisałem jest w ogóle wykonalne?

0 9
  • #2 29 Lis 2011 17:23
    adamadi33
    Poziom 43  

Jakoś nie spotkałem się z płytą która by obie te funkcje mogła wykonać jednocześnie.
    Niewykonalne.

0
  • #3 29 Lis 2011 19:48
    TheDragi
    Poziom 10  

Też się nie spotkałem z czyms takim. Możliwe ze jest możliwoś( na 95% sie myle). Sa przejściówki z wejsciami audio wpinanymi w usb. Do czegos takiego są dawane sterowniki. Tam możliwe da sie przestrumieniowac dzwiek tylko z danego wejscia na dane urzadzenie. Nikła szansa że zadziala z hdmi, chociaz ze zwykłymi słuchawkami działa.

0
  • #4 30 Lis 2011 03:07
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

damianlorencki - przydałaby się wersja O/S, model karty graficznej i płyty głównej (albo dźwiękowej jak nie chodzi o zintegrowane audio) i co to za 'Media Player'

W ciemno - ustaw uządzenie domyślne jak to określiłeś 'audio out' a w Windows Media Playerze w Opcje / Urządzenia - używane urządzenie audio - HDMI.

0
  • #5 03 Gru 2011 11:16
    damianlorencki
    Poziom 2  

OS to Windows 7, karta Gforce GTS 250, spięta z płytą główną przez SPDIF, płyta główna to Asrock M3A770DE. Próbowałem zmienić w Windows Media Playerze opcję 'używane urządzenie audio' na HDMI, ale i tak dźwięk jest puszczany przez audio out, dopóki nie zmienię ręcznie ustawień dźwięku w Panelu Sterowania. więc chyba klops ;-(((

0
  • #6 04 Gru 2011 05:40
    WojtasJD

Win7 są x86, x64 ...
    Spróbuj z odp. ustawionym AC3Filtrem: opcja S/PDIF

0
  • #7 04 Gru 2011 11:54
    damianlorencki
    Poziom 2  

Windows 7 to wersja 64 bitowa. Jestem troch zielony ,więc zapytam - jak zmienić ustawienia AC3, czyli gdzie wejść i co kliknąć? Dodam tylko że mam klite codec pack 7.7.0 mega

0
  • #8 04 Gru 2011 13:49
    helmud7543
    Poziom 42  

Zaraz, to możliwe. Domyślnie system i programy w nim zawarte korzysta domyślnej karty. Ale jeśli np: odtwarzacz pozwala wybrać kartę dźwiękową, to w nim można używać drugiej, nie domyślnej. WMP raczej tego nie potrafi niestety... Musisz znaleźć taki odtwarzacz, który umożliwia wybranie karty w opcjach własnych.

0
  • #9 04 Gru 2011 19:24
    WojtasJD

Formalnie rzecz biorąc to karta u autora wątku jest jedna.

helmud7543 napisał:
    WMP raczej tego nie potrafi niestety...

No popatrz mój potrafi ...

(a to 'tylko' WMP11 na XP)

Co do AC3Filter (nie wiem jak z klite... mega - itd. omijam to z daleka)

Gdy włączona jest opcja Używaj SPDIF i działa - audio idzie do wyjścia S/PDIF a analogowe są wyciszane (nie globalnie, dźwięk z innego programu jak Winamp dalej jest słyszany), jak to u Ciebie się zachowuje to sobie sprawdź.

0
  • #10 04 Gru 2011 20:11
    helmud7543
    Poziom 42  

WojtasJD napisał:
    Formalnie rzecz biorąc to karta u autora wątku jest jedna.
    No popatrz mój potrafi ...

Rzeczywiście, też patrzyłem na 11, nie wiem dlaczego nie zauważyłem tej opcji...

0
  Szukaj w 5mln produktów