Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Transporter T4 2.5 TDI ACV - Błędne wskazania paliwa po wymianie licznika

29 Lis 2011 17:57 3001 7
  • Poziom 2  
    Moi drodzy, witam Was serdecznie. Ostatnio po wymianie licznika w moim T4 2.5 TDI na licznik niebieski z Passata 1.9 TDI napotkałem problem - wszystkie wskazówki funkcjonują w porządku, jednak ta odpowiadająca za paliwo symuluje zły jego stan faktyczny.

O ile mnie pamięć nie myli, to powodem takiego zdarzenia może być różnica w pojemności zbiorników obu modeli, ale z tego co wyczytałem, to da się to naprawić poprzez zmianę WSADu.

Przydatne dane:
    Moje auto: T4 2.5 TDI ACV
    Licznik z: Passat 1.9 TDI P5
    Licznik: niebieski, bez szyny CAN
    Skrzynia: manual (jeśli to ma znaczenie)

Chciałbym się zapytać, czy jest może osoba, która wie jakim kablem (posiadam Viaken OBD II KKL) da się takiego WSADa wymienić? I czy wystarczy do tego Polski VAG, czy trzeba jakiegoś innego softa i interfejs sobie zakupić?
  • Poziom 42  
    Jak wskazuje temperaturę silnika?
  • Poziom 15  
    Tam jest możliwość "ustawienia' wskazań wskaźnika vag'em bez zmiany wsadu ale też są przypadki konieczności jego zmiany.
  • Poziom 9  
    Jeśli chodzi o temperaturę - wszystko jest ok, jedyny problem tkwi we wskazaniach paliwa.
  • Poziom 15  
    Kolego podpinasz vag
    (17) instruments
    (10) adaptacja
    kanal 30

firmowo jest 128,poruszamy sie miedzy 120........136.
    na koniec zapisujemy ustawienia i zamykamy sterownik (6).
  • Poziom 9  
    mariuszekjula, opisany przez Ciebie sposób to instrukcja do jakiej operacji?
  • Poziom 15  
    Błędne wskazania paliwa :D
  • Poziom 9  
    Ok, ale czy ten sposób będzie na pewno działał po wymianie takiego licznika, czy trzeba będzie wymienić WSAD?