Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic Klimatronic

29 Lis 2011 18:02 6523 8
  • Poziom 11  
    Witam!Renault scenic 2000r Klimatronik.Przestał mi działać nawiew. Wentylator sprawny,regulator obrotów nowy sprawny,panel sterujący też podmieniałem ze sprawnego auta a i Mój działał w tym drugim aucie bez zarzutu. Czy silniczki regulacji klap nawiewu jeśli jest jeden uszkodzony mają wpływ na pracę nadmuchu? Dokładnie dolny od Klimy i ogrzewania.Panel działa wizualnie i prędkość na wyświetlaczu rośnie i maleje według sterowania ale silnik stoi. Po podaniu masy na pomarańczowy cienki przewód wentylator sie włączy. Komputerem do testu też można go uruchomić na średnich obrotach na chwilę. Ma ktoś jakiś pomysł cóż to może być?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 40  
    Bezpiecznik? Silniczki od regulacji nie mają wpływu na "dmuchanie".
  • Poziom 11  
    Oj bezpieczniki sprawdziłem. Do regulatora obrotów dochodzi plus i minus więc zasilanie jest. Dochodzą też kable z panela niebieski i pomarańczowy i wychodzące na silnik. Przy sprawnym na pomarańczowym pojawia sie rosnący minus w zależności od ustawienia siły nawiewu od 1,5V do pełnych 12V na najwyższych obrotach a u mnie nic ale panel sterujący jest ok bo w innym aucie chodzi wszystko.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Wentylatorem. Podałem minus przez próbnik na regulator obrotów i wentylator chodzi więc plus i minus są pewne.
  • Poziom 40  
    No to ten regulator obrotów.
  • Poziom 11  
    Regulator obrotów nowy a poprzedni jest sprawny bo w bliźniaczym aucie chodzi. Samemu mi brak poysłów... Zamówiłem tan silniczek klapy nawiewu. Zobaczę co z tego wyjdzie.
  • Poziom 12  
    Witam,u mojego ojca w Scenicu I po FL 02' climatronic wariował,nie chciał się wyłączyć.Rozwiązaniem było wymiana jakiegoś elementu w elektronice albo całego modułu sterującego...

pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Problem rozwązany. Silniczki regulacji klap nawiewu maja wpływ na prace wentylatora. Po wymianie wszystko działa.Zamykam temat