Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rejestracja auta w niemczech

dragoniusz2 29 Lis 2011 18:44 7980 6
  • #1 29 Lis 2011 18:44
    dragoniusz2
    Poziom 7  

Witam kupiłem auto w niemczech gdzie pracuje i posiadam zameldowanie, auto kupione w sierpniu i z końcem sierpnia skończył sie przegląd (TUV) teraz chciałbym zarejestrować je w dalej w niemczech. jak mam to zrobić pierwsze ten TUV czy ubezpieczenie na przegląd chyba musze auto na lawecie zawieźć niewiem. czytałem w necie w różnych tematach i na różnych stronach i mam teraz mętlik w głowie może tutaj ktoś mi pomoże i opisze krok po kroku jak to wszystko ma wyglądać.
    Z góry dziękuję

0 6
  • #2 29 Lis 2011 19:29
    wojtek60
    Poziom 22  

Bez waznych badan TÜV nie zameldujesz auta. Do badan mozesz dostarczc auto na lawecie lub na tzw zoltych numerach- überfuhrungkenzeichen,wazne piec dni koszt okolo 70 euro.
    Z dokumentami- zaswiadczenie o zameldowaniu, haupt i abgas untersuchung (badania techniczne) maly, duzy brief (Fahrzeugschein teil 1und 2) jedziesy do verkhersamt w Twoim kreis (powiecie). Oplaty lacznie z tablicami okolo130 euro. Jeszcze ubezpieczenie ...musisz zglosic sie do firmy ubezpieczeniowej,jesli online dostaniesz od nich kod (jest to umowa wstepna). To moze byc troche kosztowne, jesli nie miales znizek w Polsce a masz wiecej niz 23 lata i prawo jazdy tez dosc dlugo zaczniesz od 140%. Jesli jestes mlodszy to moze byc i 220%.

1
  • #3 29 Lis 2011 21:17
    dragoniusz2
    Poziom 7  

Dzięki bardzo za instrukcje. a te ok 130 euro to jest razem z badaniami technicznymi? Pozdrawiam

0
  • #4 29 Lis 2011 21:46
    wojtek60
    Poziom 22  

Nie. Badania to odzielny wydatek. W zaleznosci od auta od 60 euro w gore. Jesli martwisz sie o koszty to to nie jest najwiekszy wydatek. Ubezpieczenie i podatek w wypadku starszego auta moga byc duzym wydatkiem w szczegolnosci jesli to diesel.

0
  • #5 30 Lis 2011 12:27
    dragoniusz2
    Poziom 7  

Moje auto to bmw 318i 1995r benzyna i zastanawiam sie czy bede musiał jeszcze zrobić emisje spalin

1
  • Pomocny post
    #6 01 Gru 2011 20:40
    wojtek60
    Poziom 22  

Tak. Od kilku lat(2) badanie spalin jest czescia badan technicznych, czyli bez bez tzw. Asu nie dostaniesz HU.
    Na Twoim miejscu zrobilbym przymiarke do wielkosci oplat za samochod. Moze tak wyjsc ze bedziesz musial zaplacic za podatek i ubezpieczenie dobrze ponad tysiac euro rocznie.

0