Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vaillant atmo mag mini nie grzeje

29 Lis 2011 19:05 5744 8
  • Poziom 2  
    mam następujący problem, piecyk na ustawieniach max grzeje tylko do 41 stopni. Czytałem posty dotyczące tego piecyka na forum lecz żaden temat nie okazał się pomocny. Ciśnienie wody wydaje się być ok natomiast płomień jest bardzo niski. Co może być tego przyczyną?
  • Poziom 34  
    Trzeba sprawdzić następujące rzeczy. Po pierwsze (banalny powód), czy pokrętło wydatku wody jest nastawione na max. przepływ wody, czy na max. temperaturę. Jeśli jest nastawione na maksymalny przepływ wody, to temperatura 41 stopni wydaje się prawidłowa (przyrost temperatury 25 stopni, zimna woda ma teraz ok. 15 stopni, co dałoby ok. 40 stopni temperaturę wody). Gdy pokrętło byłoby nastawione na max. temperaturę wody (a więc minimalny przepły wody), to przyrost temperatury wyniósłby 50 stopni, czyli temperatura wody (jeśli zimna ma +15 stopni) wyniosłaby ok 65 stopni. Czy pokrętło gazu nastawione jest na max? Jeśli na max., to płomień powinien być wysoki (ale nigdy nie może sięgać lamelek nagrzewnicy, gdyż się może nagrzewnica przepalić). Warto sprawdzić, czy przypadkiem elektroda JONIZACYJNA nie jest zanieczyszczona (można ją przeczyścić bardzo drobnym papierem ściernym). Czy ten problem z piecykiem był od nowości, czy od pewnego czasu? Jeśli od nowości, to prawdopodobnie piecyk jest źle wyregulowany (źle ustawiony max. przepływ za pomocą specjalnej śruby - lepiej do tego poprosić serwis, w wielu typach nowych piecyków te śruby są zaplombowane). Można w prosty sposób sprawdzić przepływ obserwując GAZOMIERZ. W przypadku piecyka o mocy 19,2kW zużycie gazu powinno wynosić 2,3 m3 na godzinę, czyli 38,3 litra na minutę (przy nastawieniu pokrętła gazu na max.). Po prostu trzeba (z zegarkiem w ręku) obserwować przez minutę wskazania gazomierza (litry) - wtedy nie może jednocześnie działać żadne inne urządzenie gazowe w mieszkaniu (np. kuchenka). Jeśli wskazania będą prawidłowe (lub zbliżone do prawidłowych), to może trzeba przeczyścić piecyk (zanieczyszczone lamelki nagrzewnicy utrudniają przekazanie ciepła wodzie).
  • Poziom 2  
    więc tak, gaz ustawiony na max w ciągu minuty wyszło około 40 litrów gazu czyli w normie. Problem ten jest od samego początku użytkowania, gdy prawe pokrętło temperatury jest ustawione na max w prawo to płomień jest wtedy najwyższy lecz temperatura to 41 stopni ciągle przy ustawieniu max płomień gazu, natomiast gdy pokrętło temperatury przekręcę maksymalnie w lewo to płomień przygasa i jest zaledwie dwadzieścia kilka stopni. Czyściłem już niemal wszystko bez rezultatu
  • Poziom 22  
    W tym wypadku należy sprawdzić membranę w zespole wodnym oraz zawór gazowy bezpieczeństwa.Nie polecam wykonanie powyższych
    czynności amatorom.
  • Poziom 2  
    rozkręcałem cały zawór przeciążeniowy również i wszystko poczyściłem. Membrana wyglądała prawidłowo natomiast może inaczej powinno się ją sprawdzać, pod innym kątem. Nie mam już pomysłów co może być nie tak
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Należy jeszcze sprawdzić ciśnienie dynamiczne gazu przed zaorem gazowym. Jeśli spada ono podczas pracy z pełną mocą do poziomu ok 13 mbar, to nie ma szans na prawidłową pracę podgrzewacza.
  • Poziom 34  
    Przy ustawieniu gazu na max. i pokrętła wody na najwyższą temperaturę (a więc najniższy przepływ) przyrost temperatury wody - jak pisałem - powinien wynieść ok. 50 stopni, czyli temperatura wody ok. 65 stopni. Może nagrzewnica jest zanieczyszczona albo przepalona (nie przekazuje ciepła wodzie). Jeszcze jedna rzecz, niby banalna. Czy aby wylewka w baterii w łazience nie ma zamulonego perlatora? Jeśli tak, to efektem tego może być zmniejszanie się płomienia przy ustawieniu pokrętła wody na max. przepływ (czyli minimalny przyrost temperatury). W każdym piecyku to może być, zarówno starego typu (np. PG-6), jak i nowoczesnym. Co do tego sprawdzania ciśnienia dynamicznego (pisał o tym mauri-b), to powinien to robić tylko SPECJALISTA.
  • Poziom 2  
    Wzywałem już osoby znające się na tym i nic nie potrafią zdziałać :/
    Mam natomiast swoją teorię na ten temat, zauważyłem dość mocno zgiętą rurkę od nagrzewnicy myślę że to może być powód. Ich zdaniem woda powinna się aż gotować gdyby przepływ był mniejsze poprzez to zgięcie.
    Proszę o sugestie.
  • Poziom 22  
    Chyba trzeba będzie wymienić zawór bezpieczeństwa /serwozawór/.