Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łozyska pralka Indesit Wise 87

29 Lis 2011 19:09 6493 15
  • Poziom 9  
    Witam
    Indesit WISE 87
    S/N 501116079
    KOD 80305680000
    Jeśli ktoś moze podac jakie łozyska i uszczelniacz do tego cuda
    Czy wymiana wymaga rozpołowienia bębna ???
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    To pralka wąska więc wychodzi że z tyłu jest na krzyżaku. Najlepiej otworzyć, zobaczyć. A simmering i łożyska to: 30X52/65X7/10, 6204, 6205 lub łożysko podwójne BA2B.
  • Poziom 9  
    Dziękuję bardzo !!!
    Moze już ktoś wymieniał i podzieli się informacjami mam nadzieję że klejony bęben sie nie potwierdzi :|
  • Specjalista AGD
    Gruno31 napisał:
    Moze już ktoś wymieniał

Wymieniał, ale są różne wersje wykonania, identycznych pralek. Odkręć tył lub górę i zobacz czy zbiornik jest stalowy czy plastykowy.
  • Poziom 9  
    A w czym tkwi szkopuł ??? Muszę wymienić łożyska w ww pralce u szwagra dla tego nie mogę teraz sprawdzić. Jak wymieniałem w mojej mastercok pfd 73 to bęben był plastykowy a łożyska w środku totalna demolka pralki .
  • Poziom 39  
    Gruno31 napisał:
    Jak wymieniałem w mojej mastercok
    A jak ja wymieniałem w moim Polarze... kurczę, pozgadujmy jeszcze trochę.

Jak Ci się mówi
    nares napisał:
    są różne wersje wykonania, identycznych pralek. Odkręć tył lub górę i zobacz czy zbiornik jest stalowy czy plastykowy.
    - to nie po to żeby sobie klawiaturę strzępić. Każdy producent ma swoje rozwiązania.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    OK! dziękuję za pomoc
    sprawdzę jak jest i podzielę się informacjami
    pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 9  
    Witam ponownie! Bęben jest stalowy z krzyżakiem . jeśli ktoś wie jak najlepiej podejść do wymiany łożysk będę wdzięczny ..
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Odkręcić 8 śrub torx 40 i koło pasowe, wyciągnąć krzyżak, wybić stare, wbić nowe...
  • Poziom 9  
    OK wielkie dzięki !!
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Gruno31 a możesz dokładnie napisać jakie tam były łożyska,bo mam taką samą pralkę do naprawy i czy wyjmowałeś cały bęben czy da się zrobić bez wyjmowania?
  • Poziom 9  
    zimering 30X52/65X7/10,i łożyska 6204, 6205 nie trzeba wyciągać bębna trzeba odkręcić krzyżak od bębna i go wyjąć ruchem okrężnym tzn wyjąć jedno ramię i kręcić do następnego . |Jest osiem śrub torx dosyć trudne dojście ja przewracałem pralkę na bok raz na lewy i raz na prawy wtedy jest ok i można włożyć grzechotkę.
  • Poziom 9  
    Zamykam temat problem rozwiązany