Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kenwood KDC-W3041 przy obciążeniu wyłącza się, przerywa

CarterTheBest 29 Nov 2011 20:18 1426 1
 • #1
  CarterTheBest
  Level 11  
  Witam,
  problem polega na tym, że radio samo z siebie się resetuję, gdy poziom głośności przekracza mniej więcej 20-25. Jeżeli słuchać będzie się go ciszej jest OK - choć czasem delikatnie przygasa podświetlenie. Jeżeli natomiast włoży się płytę - wyłącza się nawet na 10 poziomie głośności. Zauważyłem również, że reset następuje gdy pobór prądu przekracza 1,3A.
  Radyjko zasilanie jest z regulatora BD4913 - pomierzyłem nap. na wyprowadzeniach, w chwili resetu zanika 8V na głowicę i któreś z 10V. Układ już wymieniłem, ale bez zmian. Podejrzenia padły na końcówkę, jednak przy odłączonych głośnikach i zmianie utworu na płycie wyświetlacz również przygasa.
  Bardzo proszę o jakieś sugestie.
  Ogólnie to się wpakowałem, bo w tej cenie kupiłbym już sprawne, a myślałem, że wystarczy pastą termo posmarować końcówkę i regulator - pomogło to w starym kenwoodzie :/.
  Zamieszczam plik serwisówki - choć jest na forum, ale żeby nie trzeba było szukać - bardzo mi zależy na naprawie tego radyjka.
  Pozdrawiam,
  Kamil
 • #2
  CarterTheBest
  Level 11  
  Panowie,
  problem rozwiązany :)
  Rutyna zabija, kwestia złej masy, dodałem dwie przez krokodylki do obudowy i działa jak należy. Jak będę miał czas to jutro zobaczę dlaczego się tak zadziało.
  W związku z powyższym mam sprawny regulator na sprzedaż BD4913-V4 org. Kenwood'a :).