Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood KDC-W3041 przy obciążeniu wyłącza się, przerywa

CarterTheBest 29 Lis 2011 20:18 1189 1
  • #1 29 Lis 2011 20:18
    CarterTheBest
    Poziom 10  

Witam,
    problem polega na tym, że radio samo z siebie się resetuję, gdy poziom głośności przekracza mniej więcej 20-25. Jeżeli słuchać będzie się go ciszej jest OK - choć czasem delikatnie przygasa podświetlenie. Jeżeli natomiast włoży się płytę - wyłącza się nawet na 10 poziomie głośności. Zauważyłem również, że reset następuje gdy pobór prądu przekracza 1,3A.
    Radyjko zasilanie jest z regulatora BD4913 - pomierzyłem nap. na wyprowadzeniach, w chwili resetu zanika 8V na głowicę i któreś z 10V. Układ już wymieniłem, ale bez zmian. Podejrzenia padły na końcówkę, jednak przy odłączonych głośnikach i zmianie utworu na płycie wyświetlacz również przygasa.
    Bardzo proszę o jakieś sugestie.
    Ogólnie to się wpakowałem, bo w tej cenie kupiłbym już sprawne, a myślałem, że wystarczy pastą termo posmarować końcówkę i regulator - pomogło to w starym kenwoodzie :/.
    Zamieszczam plik serwisówki - choć jest na forum, ale żeby nie trzeba było szukać - bardzo mi zależy na naprawie tego radyjka.
    Pozdrawiam,
    Kamil

0 1
  • #2 29 Lis 2011 21:07
    CarterTheBest
    Poziom 10  

Panowie,
    problem rozwiązany :)
    Rutyna zabija, kwestia złej masy, dodałem dwie przez krokodylki do obudowy i działa jak należy. Jak będę miał czas to jutro zobaczę dlaczego się tak zadziało.
    W związku z powyższym mam sprawny regulator na sprzedaż BD4913-V4 org. Kenwood'a :).

0
  Szukaj w 5mln produktów