Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysoka kompresja przy uruchomieniu piły GARDETECH

29 Lis 2011 20:42 5980 15
  • Poziom 2  
    Witam. Mam taką usterkę w mojej pilarce łańcuchowej, która objawia się tym, że podczas próby odpalenia piły ma ona tak mocną kompresję że chce palce urwać. Praktycznie nie idzie pociągnąć za szarpak. Po wykręceniu świecy problem ten znika czyli kompresji oczywiście nie ma czyli silnik się nie zatarł. Stało się to po ostatniej próbie odpalenia. Gdy piła już "zagadała" wyłączyłem ssanie i odpaliłem silnik. Piła odpaliła na bardzo dziwnych nierównych obrotach i po dodaniu gazu zgasła. I tyle słyszałem pracę silnika :) Świeca ma iskrę koloru biało-niebieskiego przerwa jest ok. Po jej wykręceniu jest wilgotna. Po kilku próbach odpalenia na wylocie tłumik staje się wilgotny. Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny takiego zachowania jeśli to oczywiście możliwe.

Pozdrawiam. Bombel
  • Poziom 10  
    według mnie ostro zalewa ją, zacznij od sprawdzenia czy nie zaciął się zawór membranowy jeżeli Twoja pilarka takowy posiada. filtr powietrza czyszczony ?
  • Poziom 2  
    Filtr powietrza czyściutki, paliwa również. Dodam jeszcze że podczas odpalania po ciągnięciu za szarpak piła potrafi z niezłym impetem zaciągnąć linkę z powrotem na kółko szarpaka.
  • Poziom 10  
    ewidentnie ją zalewa i to dość ostro. Regulowałeś cos w gaźniku ? chodzi mi o śrubkę od wysokich i od niskich obrotów ? spróbuj tak: jak czujesz ze jest zalana to zaciśnij przewód paliwa od baku i ciągaj aż się ze tak powiem ""odleje" próbuj odpalić jak odpali to wtedy puść i zobacz co się dzieje. Jaką masz mieszankę? i koniecznie zobacz zawór membranowy
  • Poziom 2  
    Jutro wszystko posprawdzam wedle opisu i dam znać jakie będą skutki.
  • Poziom 38  
    Bomb3l napisał:
    Dodam jeszcze że podczas odpalania po ciągnięciu za szarpak piła potrafi z niezłym impetem zaciągnąć linkę z powrotem na kółko szarpaka.

Sprawdziłbym ustawienie zapłonu, czy nie za wczesne.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Miałem takie objawy z kosiarką do trawy. Wyrywała szarpak z ręki a nawet potrafiła zerwać sznurek. Powód: przestawione koło magnesowe na tzw. klinie. Skutek: za wczesny zapłon. Nie mówię, że to akurat u ciebie wystąpiło, ale bym sprawdził.
  • Poziom 30  
    Przestawienie zapłonu nie zwiększa kompresji .. Po drugie w jaki sposób chcesz wyregulować zapłon w pilarce ?
  • Poziom 9  
    owszem przestawienie zapłonu spowoduje "odbijanie/szarpanie". Niestety punkt zapłonu ustalony jest klinem na kole wentylatora, więc nie było to dobrze skręcone. Można to próbować naprawić,wymiana koła wentylatora koszt do 200 zł. Oczywiście zakładam że nikt nie przemotowywał cewki/modułu