Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć pralkę pod zwykły kran?

Potargany 29 Lis 2011 20:56 14684 15
  • #1 29 Lis 2011 20:56
    Potargany
    Poziom 9  

Witam, mam problem ze znalezieniem odpowiedniego adaptera na kran z gwintu kranowego(ok 1", spotkałem się z określeniem G3/4" ale nie wiem o co chodzi) na gwint 1" lub jakikolwiek inny standardowy. Ewentualnie myślałem nad jakimś adapterem do węża ogrodowego jednak problem jest ten sam - jak zamontować do węża ogrodowego gwint 1"?

0 15
  • #2 29 Lis 2011 21:02
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Coś to niejasno napisane! Gwinty standardowe przy wodzie to właśnie G½",G¾",G1" itd

0
  • #3 29 Lis 2011 21:12
    Potargany
    Poziom 9  

Ten gwint kranowy jest trochę mniejszy niż 1", ma coś około 2,3cm średnicy czyli plus minus 4/5". Chodzi mi o gwint baterii, którym leci woda, nie którym się podłącza baterię do sieci.

PS
    Znalazłem taki adapter, który zdaje się ma gwint 1/2" do podłączenia tego, więc teoretycznie to załatwia sprawę. Pytanie czy ten adapter pasuje na każdy kran z gwintem wewnętrznym?

0
  • #4 29 Lis 2011 21:36
    movzx
    Poziom 39  

Tak, wylewka z gwintem wewnętrznym ma standardowo M24, z zewnętrznym M22.

0
  • #5 29 Lis 2011 21:39
    Potargany
    Poziom 9  

Co oznacza M24? Jaki to rozmiar? Chcę wiedzieć czego szukać, bo jak pytałem dziś w hydraulicznym to nic nie mieli poza wężykiem i to raczej na gwint zewnętrzny.

0
  • #6 29 Lis 2011 21:41
    movzx
    Poziom 39  

Gwint metryczny 24mm. Jak gość w sklepie nie wie o co chodzi to zmień sklep.
    A swoją drogą takie rozwiązanie jest dość niekorzystne - szczególnie jeśli bateria ma ruchomą wylewkę bo na 90% będzie tam ciekło. Jak nie teraz to wkrótce.

0
  • #7 30 Lis 2011 16:12
    Potargany
    Poziom 9  

I się przeliczyłem. Mają adaptery ale tylko z gwintu metrycznego ma na metryczny. Nic nie wiedzą o przejściówkach z gwintu m24 na gwint g(obojętnie jaki).

0
  • #8 30 Lis 2011 17:01
    skunik18
    Poziom 14  

w ścianie 1/2
    potem krzywka
    Link
    Następnie zawór na zimną przedłużka na ciepła
    Link
    na koniec bateria.
    Wygląd szpeci ale kucia nie ma.
    Prościej się nie da

0
  • #9 01 Gru 2011 00:50
    Potargany
    Poziom 9  

Cudownie, tylko mnie interesuje podłączenie bezpośrednio do kranu:)

0
  • #10 01 Gru 2011 10:08
    skunik18
    Poziom 14  

W takim razie nie pomogę, bo dało by się to zrobić ale tak jak kolega napisał wyżej można spodziewać się wycieku i samych problemów a z założenia to forum ma pomagać a nie zalewać sąsiadów. I pewnie jeszcze ciepłą wodę chcesz lać do pralki?? Moje wyjście jest jedynym sensownym, tanim i bezinwazyjnym i musisz się z tym pogodzić.

0
  • #12 02 Gru 2011 01:03
    zhudomel
    Specjalista AGD

Potargany napisał:
    Cudownie, tylko mnie interesuje podłączenie bezpośrednio do kranu:)
    Daj zdjęcie tego kranu, do którego chcesz podłączyć pralkę, bo te opisy nie są jasne (przy jakiej baterii jest gwint 1''?).

-1
  • #13 02 Gru 2011 21:30
    skryn
    Admin grupy AGD

Hydraulika bardziej pasuje pod dział "Ogólnie".
    Przenoszę.

0
  • #14 05 Gru 2011 01:51
    ziemek56
    Poziom 18  

Potargany napisał:
    mnie interesuje podłączenie bezpośrednio do kranu

No to raczej pozostaniesz w sferze chcenia.
    Po pierwsze nie ma takich przejściówek z wylewki na G3/4 (dokładnie taki gwint ma wąż pralki w podstawowej wersji)
    Po drugie żadna wylewka nie może być obciążana ciśnieniem instalacji wodnej - TO JEST WYLEWKA, nie dysza.

Jedyne proste rozwiązanie to "sztucer" przedłużka 3/4 z wyjściem bocznym 3/4.
    Dla baterii potrzebny drugi prosty.

No, chyba, że masz klasyczny (jak na działce lub w ogrodzie) zawór z wylewką gwintowaną ... wtedy napisz jaki masz bo gdybamy. Najlepsza fotka !!!

0
  • #15 05 Gru 2011 10:42
    skunik18
    Poziom 14  

ziemek56 napisał:
    Potargany napisał:
    mnie interesuje podłączenie bezpośrednio do kranu

No to raczej pozostaniesz w sferze chcenia.
    Po pierwsze nie ma takich przejściówek z wylewki na G3/4 (dokładnie taki gwint ma wąż pralki w podstawowej wersji)
    Po drugie żadna wylewka nie może być obciążana ciśnieniem instalacji wodnej - TO JEST WYLEWKA, nie dysza.

Jedyne proste rozwiązanie to "sztucer" przedłużka 3/4 z wyjściem bocznym 3/4.
    Dla baterii potrzebny drugi prosty.

No, chyba, że masz klasyczny (jak na działce lub w ogrodzie) zawór z wylewką gwintowaną ... wtedy napisz jaki masz bo gdybamy. Najlepsza fotka !!!

to samo radziłem kilka wpisów wyżej. teraz poradzę gumowego węża ogrodowego, drut i kombinerki, biorąc przykład z kolegów z zamiłowania chyba ogrodników, którzy niewiedzą tego co my wiemy. naśmiewając się dalej może półśrubunek z gwintem wewnętrznym podejdzie w miejsce wylewki?? sprawdź tylko najpierw czy daleko masz do zaworu odcinającego i czy działa?? miłej zabawy.

0
  • #16 05 Gru 2011 16:26
    Potargany
    Poziom 9  

Rozwiązałem problem całkiem inaczej. Okazało się że bateria ma wyjście na słuchawkę prysznicową z gwintem 1/2". Dzięki za pomocne wpisy.

0