Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Singer 834 naprężanie nici dolnej

papuch111 29 Lis 2011 20:58 3079 4
  • #1 29 Lis 2011 20:58
    papuch111
    Poziom 2  

Witam, jestem po części laikiem w sprawie szycia chociaż maszynę mam od 30 lat i coś tam od czasu do czasu na niej uszyję. Maszyna przeszła tydzień temu totalny przegląd bo padł transporter i pedał przerywał itd. Szyła super do czasu wymiany nici w bębenku. Mam nici 120 a igła 80. Nie wiem o co chodzi ale nie jestem w stanie ustawić odpowiedniego naprężenia- na wierzchu materiału wychodzą pętelki z nici spodniej ;-( a jak naprężenie jest 1 to szew jest za luźny przy czym zaczyna pętlić od spodu. Nie mam pojęcia jak wyregulować to jakimiś śrubkami przy bębenku- bo chyba o to chodzi tzn powalczyć z naprężeniem nici od spodu. Czy może problemem jest grubość nici w bebenku? Bo szyła super na nici założonej w serwisie- może założyli inny numer niż ja mam i stąd ten problem. Aż tak się nigdy nie wgryzałam w szycie ;-( ale teraz to mi zależy.

0 4
  • #2 29 Lis 2011 21:10
    axxx
    Specjalista AGD

Dobrze myślisz.Należy wyregulować naprężenie dolnej nitki. Po wyjęciu bębenka z boku znajduje się sprężynka w formie blaszki przykręcona dwoma wkrętami.
    Na początek spróbuj poluzować wkręty i oczyścić przestrzeń pomiędzy sprężynką z pozostałości:strzępów nici kurzu itp.I dokręć wkręty.Jeżeli to nie po może należy dogiąć odpowiednio i umiejętnie sprężynkę.

2
  • #3 29 Lis 2011 21:16
    papuch111
    Poziom 2  

żebym tylko mogła to zobaczyć na jakiejś fotce ;-( tam jest kilka śrubek ... która to ta włąściwa... w instrukcji nic nie ma na ten temat. Dobra zaraz się odważę i pozaglądam.

2
  • #5 02 Gru 2011 13:06
    papuch111
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję! już wiem gdzie jest problem... jaki banał! nitka z bębenka się opsnęła i tyle ;-( Ta maszyna jest specyficzna ale szyje jak mercedes ;-)

0