Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ulrich gazowy nie przełącza na co i grzeje na maxa wode w kranie

k.techniczny 29 Nov 2011 23:00 1353 0
 • #1
  k.techniczny
  Level 10  
  Po wyłączeniu pieca i spuszczeniu całej z niego wody(na tydzień) piec nie chciał się przełączyć na grzanie CO , a przy tym grzał na ful wodę w kranach. Nie wyświetlał przy tym żadnych komunikatów. Jeżeli sprawdzicie, że układ nie jest zapowietrzony i CO włącza się tylko przy wypięciu z płyty głównej (bez zrywania nalepki gwarancyjnej) przewodu (czarna złączka u dołu płyty z lewej strony i chyba jedyna złączka która nie daje żadnej informacji/kodu, że coś nie działa , czy jest nie wpięte) . Jest to kabelek do kontaktronu zamieszczonego na przełączniku ciepła/zimna. Przełącznik (czarna kostka z rurkami i przedodzikiem) spięta jest z wymiennikiem ciepła (odchodzącym w prawo od wymiennika). Zawiesza się w nim pływak wodny. Dostęp do pływaka jest prosty trzeba wykręcić 4 śruby (od góry, przełącznika) i przeczyścić zawias pływaka, tak by się nie zawieszał.
  UWAGA: Zamknąć wszystkie dopływ wody do pieca i SPUŚCIĆ WODĘ z niego (mały czarny zawór u dołu pieca po prawej stronie)
  Czyszczenie małych drobin zaschniętego osadu, zrobiłem małym pilniczkiem i na ośkę wywierciłem minimalnie większy otworek(samo posmarowanie smarem nic nie dawało) :-) .
  PS. Aby się do tego urządzenia dostać musimy wykręcić mocowanie tablicy sterowania (z wyświetlaczem), czujnik powietrza (czarny, zawieszony za tablicą) i wykręcić wentylator.