Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Vodafone 602 jako wifi internetu TOYA

ziel00 30 Lis 2011 00:46 1988 2
  • #1 30 Lis 2011 00:46
    ziel00
    Poziom 8  

Witam
    Bardzo proszę o małą pomoc. Dostałem od współlokatorki router którego mam użyć do rozsyłania sygnału wifi na dwa laptopy, internet dostarczany jest z TOYi przez kablówkę.
    Niestety routerem jest Vodafone 602 i ni jak nie mogę znaleźć instrukcji po polsku do tego urządzenia żeby jakoś sobie pomóc.
    Łopatologicznie wyjaśniając moje zmagania, podłączyłem do gniazdka ADSL w routerze modem tojowski. Nic się nie stało, na laptopie znajduje wifi z modelem tego routera, trzeba jednak wpisać hasło a żadnego hasła nie posiadam, chyba.
    Następnie do routera podłączyłem drugim kablem jego gniazdo LAN(ma ich cztery) do komputera, i w tym momencie udało mi się wejść na stronę vodafone która służy do konfiguracji routera, komunikat wyświetlany brzmi: brak sygnału adsl. Nic więcej na tej stronie nie mogłem zrobić bo nie do końca rozumiem ocb.

Mimo wszystko myślę, że jest to rzecz do zrobienia, gdzieś znalazłem tekst w którym mowa że routera ADSL nie idzie podłączyć do toji, ale z kolei znalazłem też to, co daje mi nadzieję: Link

Serdecznie przepraszam za to, że muszę pytać, tzn. jestem głąbem jeżeli chodzi o routery bo nigdy nie miałem takiego urządzenia. Byłoby mi bardzo miło gdyby ktoś mi pomógł rozwiązać mój problem.
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 30 Lis 2011 01:16
    CHACA
    Poziom 43  

Kup TL-WR340G i z głowy. Szybki w konfiguracji i tani.

0
  • #3 30 Lis 2011 20:55
    ziel00
    Poziom 8  

Tak oczywiście jestem przygotowany, że zakup innego routera może okazać się konieczny. Jednak chciałbym się upewnić czy na pewno z tym się nic nie da zrobić, być może to ze mną jest problem i jak kupie inny router to będzie to samo.

Jeżeli ktoś potrzebuje jakiś innych danych żeby móc coś więcej powiedzieć to piszcie.

Dodano po 5 [godziny] 37 [minuty]:

A jaka jest różnica pomiędzy tym który zaproponowałeś TL-WR340G a Vodafone, oba to routery DSL?

Dodano po 5 [godziny] 29 [minuty]:

Mogę przesłać screeny z tej stronki vodafone do konfiguracji czy coś, nie połapię się w tym sam, na routerze i modemie tojoskim są jakieś numerki, nie wiem gdzie je wpisać, jakieś ip trzeba wpisać, jakie funkcje włączyć a jakie wyłączyć. Help me pls!

0