Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głowica DVD SF-HD3. Do czego służą dwa potencjometry SMD?

11 Gru 2004 14:19 2025 3
  • Poziom 10  
    Czy ktoś mogłby mi wyjaśnić do czego służa 2 potencjometry SMD w głowicy lasera DVD o symbolu SF-HD3 i w jaki sposób je regulować??
    W przyapku głowicy CD (np:KSS-213B) jest jeden potencjometr i służy on do regulacji natężenia strumienia świetlnego wiązki lasera! Czy w przypadku głowicy SF-HD3 jest podobnie ??
    Z tego co zauważyłem głowica ta ma dwa źródła emitujące wiązkę lasera, czy może tak być, że dlatego są 2 potencjometry aby odpowiednio regulować oba źródła!
    W jaki sposób należy przeprowadzać taką regulację? i czy np: fabrycznie nowa głowica też wymaga regulacji ??
  • Poziom 13  
    Hej!
    to jest głowica czyta płyty CD i DVD. Masz słuszne podejrzenia że posiada dwa oddzielne strumienie i oddzielne regulacje mocy dla każdej z nich. Miałem problem z taką głowicą, z tego co wiem to mie należy niczym regulować! nastawy są fabryczne. Głowica jest zawsze zabezpieczona zworami aby napięcia statyczne nie uszkodziły diody, w omawianej głowicy zwory są dwie.
  • Poziom 10  
    Witam!

To znaczy, że nowa fabryczna głowica zawiera zwory, które podczas montażu należy usunąć ?? (nie wiem czy dobrze rozumiem)

Z tego co zauważyłem to są dwa rodzaje głowic SF-HD3, ponieważ zamówiłem głowicę w jednym z sklepów internetowych w Polsce i faktycznie otrzymałem głowice o symbolu SF-HD3, tyle że nie pasuje ona na miejsce starej (również SF-HD3) - powód odrobinę dłuższa płytka drukowana gdzie znajdują się opisane wcześniej potencjometry, w wyniku czego płytka ta wadzi o płytę główna napędu uniemożliwiając ruch głowicy.

Mimo pewnych modernzacji udało mi się zainstalować nową "większą" głowicę SF-HD3, lecz bez rezultatu - napęd nie działa (jest to napęd RL-A700 firmy Raymedia stosowany w odtwarzaczu DVD firmy Grundig)
    Wykluczyłem usterkę płyty głownej DVD...podłączyłem zwykły komputerowy napęd DVD-ROM i wszystko działa, poza tym że nie ma możliwości zainstalowania napędu komputerowego wewnątrz DVD.

Sądzę że pozostaje mi tylko do wymiany cały napęd! Tylko gdzie kupić wspomniany napęd RL-A700 ???

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
    Michał
  • Poziom 13  
    czy ktoś sie orientuje czy do lasera SF HD3 (SFHD3AV aiwa) są jakieś zamienniki, czym się rózni np od tego lasera SF HD6
    I jeszcze jedno pytanie czy Raymedia RL-A700 też ma blokadę po przepełnieniu pamięci procesora DVD?