Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siłownik elektryczny - długość skoku

30 Lis 2011 11:02 3505 5
  • Poziom 8  
    Studiuje mechanikę.. i generalnie to co mnie przeraża w projektowaniu to wszelkie elementy sterowania..

Potrzebuję w swoim projekcie użyć siłowników do regulacji wysokości w pewnym zakresie - nie tylko w wartościach granicznych, ale również z możliwością zatrzymania np. w połowie długości skoku. Wybrałam siłowniki elektryczne - http://www.powergate.pl/pdf/silownikiLin/consens/DTR_PL_con50.pdf
    Problem polega na tym, że na uczelni mieliśmy tylko o siłownikach hydraulicznych i pneumatycznych, a o elektrycznych nie było nic... A z pomocą Wuja Googla nie mogę się doszukać potrzebnych informacji. Dlatego prośba o Waszą pomoc...

1) jaki parametr z katalogu określa czy taki siłownik działa w systemie skoku "max-min" czy mogę uzyskać dowolną długość skoku..?

2) w podanym powyżej katalogu jest stwierdzenie iż:
    "A = 240+skok dla przełoż.: 14, 17 " - czym jest to przełożenie?

z góry dzięki!
  • MetalworkMetalwork
  • Użytkownik usunął konto  
  • MetalworkMetalwork
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    majka_co_szuka napisał:

1) jaki parametr z katalogu określa czy taki siłownik działa w systemie skoku "max-min" czy mogę uzyskać dowolną długość skoku..?

2) w podanym powyżej katalogu jest stwierdzenie iż:
    "A = 240+skok dla przełoż.: 14, 17 " - czym jest to przełożenie?

Witam
    ad.1: Siłownik elektryczny działa tak długo, jak długo poda się napięcie - albo do końca zakresu ruchu. A więc przez wyłączenie napięcia w odpowiednim momencie uzyskujesz dowolny skok.
    ad.2: Przełożenie jest to mechaniczne przełożenie pomiędzy wałem silnika a tłokiem siłownika.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    1) oczywiscie graniczną wartością jest max długość skoku dla danego modelu/wersji.
    Dowolny skok uzyskasz tylko w zakresie skoku maksymalnego.
    2) w obrębie danego modelu jest możliwość uzyskania róznych sił poosiowych,
    które uzależnione są od zastosowanego przełożenia i skoku śruby