Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler Voyager 2003r 2.5 CRD błąd P0606 dziwne,porady potrzebuje.

30 Nov 2011 11:46 5340 1
  • Level 11  
    Witajcie.Auto kupiłem pare tygodni temu.Dziś pierwszy raz zrobiłem "kluczykowanie"
    Wyskoczyły te błędy:
    P0606,"Procesor mudułu sterującego ECM/PCM - usterka"
    P0579,"Układ ster. prędkością (Cruise Control)" // reserved
    P0627- nie wiem... chyba to zwarcie/rozwarcie w obwodzie cewki przekaźnika pompy paliwa.

Auto spisuje się (odpukać) bardzo dobrze,żadnych nieprawidłowości nie zauważyłem,mało tego przy wymianie rozrządu mechanik podpiął go pod komputer i powiedział,silnik czysty,Zero błędów,chodzi jak żyleta,jeździć.
    Czy mam się czymś przejmować,czy któryś z tych błędów może coś oznaczać"katastroficznego" ?
    Byłbym wdzięczny za porady doświadczonych kolegów bo ja jeśli chodzi o Voyagera to laik jestem.Wiem,że ostatnio padł mi akumulator calkiem,wymieniłem na nowy,może to mieć skutek?
    Doczytałem na forum Voyagera,że błedy z "kluczykowania" usuwa się poprzez ruszenie do przodu na ok 1metr i cofnięcie i wył. silnika.Tak zrobiłem,błedy usunęły się,jednak ten P0606 nie i to mnie bardzo martwi.Martwi mnie dlatego,że auto chodzi jak ta lala(odpukać) a błąd chyba POWAŻNY? jest nadal ;(
    Może błąd z komputera kasuje się tylko poprzez Interfejs?
    Możecie poradzić co robić?
    Doczytałem iż u innych ludzi gdy wywalało błąd P0606 później auto nie odpalało,następstwem były właśnie te problemy,ja odpukać problemów narazie z autem nie mam ;/
    Może ktoś doświadczony z Elektroniki pomoże,poradzi gdzie się udać,co zrobić,bo sam na pewno za to się nie wezmę,boję się elektroniki w samochodach :(
  • Level 11  
    No to już piszę żeby inni wiedzieli.Po pierwsze nie ma co panikować jak ja to robiłem.Byłem u dwóch elektryków,pokazałem im nr błędu,jak jeden mąż spytali, czy czasem centralny zamek w któryś drzwiach nie otwiera? Ja mówię tak,tylne
    No to masz przyczynę,ten błąd akurat tego dotyczył,a że ma nr P0606... więc nie oznacza to że to musi być z komputerem nie tak lub ze sterownikiem.