Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE26D450 czy Sharp LC-26SH330E

Bodek05 30 Lis 2011 12:38 3157 7
  • #1 30 Lis 2011 12:38
    Bodek05
    Poziom 11  

Witam potrzebuję spojrzenia przez osoby które miały kontakt z tymi 2 TV lub są w stanie wykryć różnice w tych produktach. Wydają się bardzo podobne może jakiś walor użytkowy/niezawodność ?

Samsung LE26D450 czy Sharp LC-26SH330E lub cos podobnego w wersji "budzetowej" na dzień dzisiejszy mieszczą się oba w 1000zł.

Samsung http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-v...dex.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

Sharp http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/lcd-tv-produkty.htm

Priorytet:
    Ładny obraz - antena zbiorcza i sygnał cyfrowy naziemny (Kraków działają 2 multipleksy)
    Trwałość - żeby łatwo przeskoczyły 2 lata gwarancji
    Uniwersalność - głównie mam na myśli użytkowanie gniazda USB (odtwarazanie filmów z USB i dysk zewnętrzny, odpada zawsze koszt DVD za ok 120 zł)
    Młodszy technologicznie ...
    Zdolność odtwarzania HDReady zastanawia mnie czy Sharp tu daje radę pisze że jest HD TV a nie Standard HD ready - czy to tylko kolejna wersja nazewnictwa?
    Niestety w grę wchodzi tylko 26" bo trzyma wnęka w meblach, tv do pokoju ok 11m2 oglądanie z ok.2,2m w pkoju dziecka

W grę wchodzi też coś typu Philips, Sony,LG. Max budżet to 1150 zł z wysyłką bo więcej chyba nie warto. Na TV typu Funai chyba się nie odważę chociaż gwarancja zacna

0 7
  • #2 01 Gru 2011 23:56
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Obydwa mają DVB-t . Ale lepsze skalowanie (wyraźniejszy obraz ) ma Sharp.
    \

0
  • #3 02 Gru 2011 21:18
    Bodek05
    Poziom 11  

No nie DVB-T to raczej podstawa :)

A ostatnie pytanie, jak się ma do tego też polecany: Toshiba 26EL833 ? Jest do kupienia ok. 1130 z przesyłką warto dopłacić te ok 140 zł? Co zyskam/stracę?

Wiem że ma EDGE i niby 100 Hz Active Motion Rate.

0
  • #4 02 Gru 2011 22:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To dobra oferta . Zyskasz lepsze skalowanie w Toshibie sygnałów SD, mniejszy pobór energii, większą płynność.

0
  • #5 02 Gru 2011 23:07
    Bodek05
    Poziom 11  

Aha mam nadzieję że jutro to zobaczę na własne oczy i porównam. Niestety są w 2 różnych sklepach :( ale przynajmniej w jednym budynku ;).
    Płynność czyli rozumiem, że mogę liczyć na mniejsze smużenie przy dynamicznych scenach? Mam w 2 pokoju plazmę Panasonica i niektóre problemy LCD są mi obce :)

0
  • #6 02 Gru 2011 23:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

dokładnie o to chodzi.

0
  • #7 02 Gru 2011 23:18
    Bodek05
    Poziom 11  

No i stało się Sharp LC-26SH330E został kupiony, rozważałem jeszcze Toshibę ale te ok 150 zł zostało w kieszeni obraz bardzo fajny funkcje też, (syn szczęśliwy) na razie mam problem z filmami na USB ale jeśli mają działać to pewnie będą tylko może muszę mienić format systemu plików na USB albo coś. Na razie oglądam, dodatki będę rozgryzał :) Polecam wahającym się. TV niby nie jest Led i super oszczędny ale różnica zużycia jest groszowa a przynajmniej "duszków" od podświetlenia krawędziowego brak. Aha obraz jest super na cyfrowym, na analogu troszkę odstaje od plazmy Panasonica z drugiego pokoju (antena zbiorcza średnich lotów) ale też jest OK. A przecież analog wkrótce zniknie więc żalu brak. W Krakowie już teraz mamy 14 kanałów DVB-T.

0
  • #8 06 Gru 2011 12:40
    Bodek05
    Poziom 11  

No i filmiki już chodzą (trzeba czytać instrukcje jednak :) - w Sharpie musimy wybrać typ plików MP3, Foto, Video) jeszcze z z napisami troszkę kłopotu - chyba trzeba konwertować do filmu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo