Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sharan 1.9tdi 110KM 98r centralny zamek

autor9 30 Nov 2011 13:44 4003 1
Termopasty
    autor9
    Level 10  
    Witam kolegów!
    Mam problem z zamkiem centralnym w sharanie, który się powtórzył w zeszłym roku. Było tak, że jak zamknąłem z pilota samochód (centralka exus;montowane przez elektryka na pewno dobrze zamontował działa 4 lata) drzwi za kierowcą nie zamyka tylko wariuje następująco-zamyka otwiera zamyka i otwiera. dodam, że dioda w drzwiach się nie zapala. rozebrałem tapicerkę rozmontowałem mechanizm centralki (taka puszka z trybikami, do której podpina się kostkę)od zamka mechanicznego drzwi i próbowałem bez zamka zamykać samochód. Problem się powtórzył nie rygluje tylko wariuje zamek. nadmienię, że wysuszyłem puszkę z trybikami i każdy element prysnąłem wazeliną techniczną. Nic to nie dało działanie takie same. Jak odłączyłem wtyczkę od centralnego zamka to cały zamek działał poprawnie i dioda się zapala w drzwiach. Co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania? dodam,że przed pierwszym rozłożeniem na elementy wciśnięcie klamki (tej z którą mam problem)powodowało to, że jak uruchamiałem pilotem zamek to te drzwi mi i tak otwierało. Po kilku próbach włożyłem kluczyk do drzwi i jak otworzyłem centralny z otwarciem szyb a potem zamknięcie zamka i szyb to na 10 razy 1 zamknął normalnie wszystkie drzwi. Próba z pilotem bez rezultatu. Czy podpięcie vaga pomoże? Może coś z modułem komfortu ? A może zimny lut w exusie? dodam, że jest teraz duża wilgoć i może coś zaśniedziało? rok temu było podobnie potem wróciło do normy do dziś Proszę kolegów o pomoc!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Termopasty
    autor9
    Level 10  
    Witam!
    Problem rozwiązany. byłem u mechanika i ten też ma sharana taka sama dolegliwość tylko, że prawa strona. Woził gotowy zamek w bagażniku bo nie miał kiedy wymienić na moje szczęście. podłączyliśmy do kostki i wszystko pięknie chodziło.
    Dobrze , że nie wyjmowałem modułu komfortu...
    Pozdrawiam!