Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers euroline zw23ae pracuje po właczeniu 45 minut bez przerwy

bogcab 30 Lis 2011 15:40 1427 4
  • #1 30 Lis 2011 15:40
    bogcab
    Poziom 2  

Witam,proszę o odpowiedż na nurtujące mnie pytanie związane z ustawieniem kombinacji ustawień na kotle grzewczym i grzejnikach.
    Kocioł jak w opisie,mieszkanie 82 m w starej kamienicy,stolarka okienna wymieniona-najstarsze okna mają 11 lat i to te które są w pomieszczeniu w którym jest regulator pogodowy.
    Na kotle pokrętło regulacji temperatury ustawione jest na "11 godzinę" że tak się wyrażę;na grzejnikach wszystkich zawory termostatyczne pootwierane na max.tzn.ustawione na "5",i teraz do meritum-w momencie przejścia z temp.nocnej na dzienną czy po prostu w chwili właczenia się kotła pracuje on bez przerwy przez ok.45 min-do godziny;pomimo iż grzejniki są gorące;czy to normalne?czasem,jednak nie jestem w stanie opisać w jakich warunkach,po jakimś czasie wyłacza się na jakiś czas,słychać jedynie iż przepycha wodę,po czym się włącza znowu i grzeje paląc gaz.
    Jak ustawić optymalnie tak aby para nie szła w "gwizdek"?
    Za odpowiedzi z góry dziękuję.

0 4
  • Pomocny post
    #2 30 Lis 2011 15:50
    krzyzak11
    Poziom 15  

Do tego kotla nie mozna podlaczyc regulatora pogodowego.

Pierwsze pytanie: jakie masz ustawione temp dzienna i nocna.
    Czy gdy kociol pracuje, to na wyswietlaczu regulatora jest juz temp ktora ma osiagnac?
    Byc moze masz reg na zimnej scianie i widzi inna temp.

Kociol sie wylaczy gdy reg odczyta zadana temperature. Ale odczyta ja przez swoj czujnik a nie na grzejniku czy innym termometrze

0
  • #3 30 Lis 2011 17:10
    bogcab
    Poziom 2  

Hm...nie można podłaczać regulatora pogodowego????Aby na pewno?Sorry,ale przez myśl nie chce mi przejść iż mam założony skoro nie powinien być...instrukcja kotła dopuszcza takowy-chyba że zle rozumiem instrukcję.
    Regulator to Euroster2000.
    Temperaturę nocną(na regulatorze pogodowym) mam ustawioną na 18 stopni a dzienna na 20;podczas pracy piec włącza przy 17,5 i analogicznie 19,5 oraz wyłacza się przy 18,5 i odpowiednio 20,5 stopniac.
    Faktem jest że ten regulator znajduje się w najchłodniejszym obecnie pomieszczeniu,czy np.likwidacja obecnego regulatora w jego obecnej lokalizacji i zainstalowanie bezprzewodowego z umieszczeniem go w "cieplejszym"miejscu wiele zmieni?i w którą stronę?
    Czy nie będzie tak ze z kolei po takiej zamianie to pomieszczenie w którym dotychczas był regulator(w sumie nadal jest) z kolei będzie niedogrzane?
    No i w ogóle zasadnicze pytanie-może być ten regulator czy nie?
    Aha,i dziękuję za szybką reakcję(liczę na rozwinięcie mojej kwesti i pomoc).

0
  • #4 30 Lis 2011 21:20
    krzyzak11
    Poziom 15  

To jest reulator pokojowy (nie pogodowy).
    Regulator powinien byc w pom referencyjnym, np salon, ale z dala od zrodel ciepla (grzejnik, okno sloneczne) oraz zrodel chlodu (drzwi wejsciowe).
    Ten regulator to zwykly termostat wiec zalacza i wylacza kociol w zadanych temp.
    Innym rozwiazaniem moze byc regulator typu PID, np CMR707 (honeyweel). On najpierw uczy sie budynku a potem wlacza kociol np co 45 min na 15 min aby utzymac stala temperature.

Ja bym poszedl w strone reulacji glowicami na grzejnikach

0
  • #5 01 Gru 2011 20:02
    bogcab
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedż.
    Błąd w nazewnictwie wynika z mojej nieznajomości-mea culpa.
    Wczoraj na dwóch grzejnikach znajdujących się w pokoju w któtem jest ten regulator,odkręciłem hm...śrubunki(?)na zaworach powrotnych,w efekcie te grzejniki szybciej się nagrzewały wczoraj no i pełniejszą powierzchnią.
    Dzisiaj od 5 rano do 19.30 nikogo w mieszkaniu nie było,ja rano prysznic,żona też,od 7-8 20 stopni,od 11-13 20 stopni i od 16 tej podobnie;w międzyczasie 18 stopni,no i poszło od wczoraj od 18 -tej jak patrzyłem na licznik 8 m sześć.
    A było pewnie z 8 na plusie-dokładnie nie wiem bo jezdziłem po kraju;pytanie co będzie jak przyjdą mrozy,wiatry,lub te dwa czynniki nie nastąpią ale PGNiG mimo wszystko postanowi zarobić na uzytkownikach.
    No ok.będę kombinował dalej;a jakie efekty będą jak na kotle pokrętło dam na max lub na min?Wiem mogę sprawdzić ale myślę że już wiele osób to ćwiczyło,wolę na cudzych się uczyć...
    Póki co,pozdrawiam

0