Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Atmega][Bascom]Atmega 3,3V Touchpad z laptopa

Fobos319 30 Lis 2011 17:32 2659 3
  • #1 30 Lis 2011 17:32
    Fobos319
    Poziom 14  

Witam .
    Mam następujący problem:

Posiadam Touchpad z laptopa (Lenovo n200)- TM534 .
    Odnalazłem wyprowadzenia na 6pinowym złączu tzn: Vcc,Gnd,Scl,Sda czyli standardowe wyprowadzenia PS2 , po podłączeniu do komputera działa jak myszka więc wszystko ok . Postanowiłem spróbować podłączyć do Atmegi128-16AU i zmierzyć się z obsługą PS2 . Wszystko działa jak powinno.

Problem jest w tym ,że układ w którym chciałem go użyć jest zasilany 3,3V(LCD Ls020,uSD,i inne na 3,3V) a nie 5V.

Chwilowo nie posiadam procesora na 3,3V a ten który mam nawet na 1Mhz nie działa na 3,3V(fusy sprawdzone boden itd) także nie mogę sprawdzić czy Touchpad działa na 3,3V .Nie chce zamawiać procesor i inne części a potem domawiać 1 układ bo jednak nie działa.
    W dokumentacjach z strony Synptics nie ma nic na temat napięcia zasilania.

Mogę zasilić TP 5V ale znów problem z konwersja sygnałów z 5V->3,3V i (opcjonalnie 3,3V->5V) a mam uraz po walce z uSD.

Wole zapytać gdyż może ktoś już spotkał się z takim problemem i coś na ten temat wie .

0 3
  • #2 01 Gru 2011 14:56
    djkomprez
    Poziom 21  

Zasil go z 3,3V i zobaczysz czy działa, napewno mu to nie zaszkodzi :)
    Nawiasem mówiąc masz jakiś datasheet do tego touchpada ?

0
  • #4 11 Mar 2014 21:45
    nes421
    Poziom 14  

Witam serdecznie
    Odgrzewam trochę temat, ale przeszukałem internet, i nie mogę znaleźć tego, czego szukam, w związku z tym prośba do Autora wątku: czy mógłbyś podać rozpiskę pinów 6-stykowego złącza tego touchpada ? Jedyne co udało mi się ustalić, to że 2 środkowe piny to masa.
    Dziękuję i pozdrawiam!

0