Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tp-Link Alternatywne oprogramowanie

30 Lis 2011 19:10 2577 3
  • Poziom 14  
    Witam.

Od pewnego czasu zmagam się z tematem zabezpieczenia połączenia z siecią globalną, tak aby awaria jednego operatora nie zerwała połączenia.

Do dyspozycji mam internet przez Wifi oraz internet Cyfrowy Polsat (CP), router TP-Link i alternatywne oprogramowanie.

Co do sprzętu to pod uwagę biorę TP-Link:
    TL-MR3220
    TL-MR3420
    TL-WR1043ND

Problem jest z dobraniem oprogramowania, dokładna wersja aby spełniała wymagania:
    - OpenVPN
    - 2xWAN WiFi/3G ( automatyczne przełączenie na 3G w przypadku awarii WiFi)
    - Możliwość definiowania która antena będzie w użyciu ( tylko jedna zewnętrzna antena)

Nie mam doświadczenia z alternatywnymi oprogramowaniami na router dlatego zdaje się na osoby które posiadają doświadczenie w tym temacie.

Pozdrawiam, z góry dziękuje za wszystkie sugestie.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Cytat:
    - Możliwość definiowania która antena będzie w użyciu ( tylko jedna zewnętrzna antena)
    Nie wiem co masz na myśli.
    OpenVPN - Tutaj wchodzi tylko w grę OpenWRT/Gargoyle - upewnij się czy modem od internetu 3g jest obsługiwany przez ten soft.
  • Poziom 14  
    Cytat:

W Tomato mogę ustawić która z dwóch anten będzie wykorzystywania do RX i TX, mogę ustawić dla obu np. jedną z anten lub obie w trybie auto.

DD-WRT nie udostępnia OpenVPN?
  • Poziom 43  
    DD-WRT obsługuje OpenVPN ale nie wiem czy jest kompilowane na te routery oprócz
    - TL-WR1043ND
    i podobno nie działa to za przyjemnie na tym sprzęcie.

Takie pytania powinieneś zadać na www.openrouter.info