Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiennik głośnika sub-sat 1.1

30 Lis 2011 19:29 2472 6
  • Poziom 9  
    Witam. Kilka dni temu uszkodziły mi się głośniki niskotonowe z zestawu tonsil sub-sat 1.1. są to głośniki 13/50/1. Przesadziłem lekko z basem na moim wzmacniaczu yamaha ax-500. jak zajrzałem do środka to w jednym głośniku całe zawieszenie było uszkodzone, cewka też. Drugi jest w średnim stanie. Przy włączonej muzyce pierwszy tylko "pierdzi"(bez wydawania basów) a drugi jeszcze trochę gra. Poszukuję jakiegoś zamiennika do tych głośników, ewentualnie nowego suba w miarę niskiej cenie. Satelitki nie zostały uszkodzone, więc potrzebuje takiego suba, żeby dało się pod niego podłączyć te satelitki(chyba wiecie o co chodzi). Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam!
  • Moderator Akustyka
    Regeneracja nie wchodzi w grę ? Co się stało z cewką ?
  • Poziom 9  
    Zamiennik głośnika sub-sat 1.1
    Cewka jest skrzywiona.
  • Moderator Akustyka
    Po pierwsze, zamieść zdjęcie prawidłowo.
    Po drugie, jeśli cewka nie jest przegrzana, ani uszkodzona mechanicznie, to nie ma problemu. W trakcie regeneracji, ją zamocujesz prawidłowo, tylko już nie podłączaj głośnika.
    Napisz do umifonu, czy nie mają takiego zawieszenia w ofercie. Jeśli mają to masz szczęście, jeśli nie, może zrobią Ci na zamówienie, lecz będzie to trochę kosztować.
    Regenerację przeprowadzasz zgodnie z poradnikiem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1797404.html.
  • Poziom 9  
    Problem w tym, że cewka jest uszkodzona mechanicznie - jest skrzywiona(może nie widać tego na zdjęciu), cała membrana się przekrzywiła, a pianka widać w jakim stanie na zdjęciu. Sam się nie znam na regeneracji. Jest to w miarę łatwe czy trudne? Proszę jeszcze gdyby to było możliwe o napisanie jakiś zamienników dla tych głośników.
  • Moderator Akustyka
    ZuNNeR napisał:
    Proszę jeszcze gdyby to było możliwe o napisanie jakiś zamienników dla tych głośników.
    Nie istnieje zamiennik głośnika. Albo ten sam, albo żaden. Ewentualnie, możesz kupić GDN 13/50, na kupglosnik.pl, ale widząc jego cenę, ja bym podziękował.
    ZuNNeR napisał:
    Problem w tym, że cewka jest uszkodzona mechanicznie - jest skrzywiona
    Karkas jest zgięty ? Jak bardzo, to jest na tworzywie nawijane ? Nomex, Kapton ? Jeśli nie jest to przerwanie struktury polimeru, można to wyprostować, nie wpływając znacząco na jego właściwości.
    Wymiana pianki, to żaden problem.
    Zamieściłem link, do poradnika. Regeneracja, wbrew pozorom jest łatwa i daje dobre rezultaty.
    Te głośniki są do naprawienia.
  • Poziom 18  
    Ten głośnik jest w cenniku Eltonu w wersji 8 om. Pasuje?