Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane II 1.5dci powietrze w ukladzie paliwa przy filtrze

30 Lis 2011 20:10 27819 10
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam problem z moją Megane II 1.5dci 2004r.
    Autko po długim postoju ma problem z odpalaniem mianowicie za długo kręci.
    W wężykach paliwowych pomiędzy filtrem paliwa a pompą paliwa krąży powietrze.
    Z tego co wiem nie tylko ja mam z tym problem, lecz nikt nie opisał jak sobie z tym poradził.
    Proszę o pomoc, ponieważ wizyta w ASO kosztuje zbyt dużo...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na początek wymień filtr, najlepiej na oryginał.
  • Poziom 8  
    filtr paliwa już zamówiony firmy purflux na zimę i tak trzeba go wymienić, lecz obawiam się że to coś poważniejszego.
    W przewodach pęcherzyki powietrza widzieć będziesz, nawet na oryginalnym filtrze, i nic z tym nie zrobisz więc to zostaw.

Jeśli przewody robią się puste to jest już problem. Zidentyfikuj w którym przewodzie jest pusto, sprawdź czy któryś gdzieś nie jest przetarty, wymień filtr, bo w nim jest właśnie zawór zwrotny, jak będziesz mieć nowego to usłyszysz jak grucha w nim kuleczka.

Rano pompować gruszką paliwo i obserwować czy wężyk się zapełnia, i po jakim czasie gruszka robi się twarda.
  • Poziom 8  
    możesz mi wytłumaczyć z kąt to powietrze w wężykach się bierze ???

Proszę natychmiast poprawić pisownię, użyj przycisku "pisownia", pamiętaj o wielkich literach oraz znakach interpunkcyjnych. Nie kasować wpisów moderacyjnych.[P]
    Podobno z powrotów, nie wiem nie zagłębiałem się w to.
  • Poziom 8  
    rano po podniesieniu maski okazało się że w wężyku zasilającym pompę było ok 10cm powietrza od strony pompy, przy próbie pompowania gruszką powietrza zamiast się zmniejszać zaczęło go przybywać. Auto zapaliło lepiej niż zwykle ale to nie zmienia faktu że coś jest źle. co to może być? czy to zawór zwrotny we filtrze?? ale skąd to powietrze???
  • Poziom 8  
    Witam ponownie dzisiaj wymieniłem filtr paliwa na nowy i oryginalny również rozbierałem koszyk paliwa w zbiorniku. Po sprawdzeniu i zmontowaniu objaw jest ten sam, czyli pęcherze powietrza w przewodach paliwowych od zbiornika paliwa, oraz w przewodach powrotnych od pompy do filtra paliwa. Również testowałem jaka ilość paliwa wraca z listwy powrotnej wtrysków. Wydaje mi się że jest ok. Zrobiłem test mianowicie wężyk z listwy powrotów włożyłem do słoika, trójnik przy pompie paliwa zatkałem w miejscu podłączenia wężyka z powrotów wtrysków, a na zasilaniu pompy odpiąłem szybkozłączkę zasilania paliwem od filtra. Pompę paliwa zasiliłem paliwem z butelki zwykłym wężykiem, Po zapaleniu auta z przewodów powrotnych od pompy paliwa zniknęły pęcherze powietrza. Co oznacza że pompa paliwa jest ok. Wtryski tez są ok ponieważ wraca z przelewów wtrysków bardzo mała ilość paliwa bez powietrza a więc zostają jeszcze do sprawdzenia złączki przewodów paliwowych pod samochodem lub szybkozłączki prze zbiorniku paliwa. Może macie inny pomysł lub inne rozwiązanie PROSZĘ O POMOC tel. 605487381
  • Poziom 35  
    [quote="endru2008"]możesz mi wytłumaczyć z kąt to powietrze w wężykach się bierze ???

Z pracy wtryskiwaczy, a dokładniej wytrącaja się atomy tlenu (powietrza) i łącza się w bombelki. Poruszaj jakims przedmiotem pod wodą i zobaczysz bombelki. Skąd?
  • Poziom 10  
    Bardzo ważne w moim meganie2 mk1 1,9dci te pęcherzyki powietrza powodują koszmarne drgania silnika .Rozebrałem wymieniłem filtr, oczyściłem koszyk przez tydzień było dobrze.Ale zaczyna się od nowa i nie mam pojęcia jak to uszczelnić.
  • Poziom 35  
    Masz w Lublinie i okolicy z 5 fachmanów , ogarną problem bez zmrużenia oka